نزدیکترین سفارت های ایالات متحده به ایران

نزدیکترین سفارت های ایالات متحده به ایران

نزدیکترین سفارت های ایالات متحده به ایران

با توجه به اینکه ایالات متحده آمریکا هیچ سفارتی در ایران ندارد، شهروندان ایرانی باید برای درخواست ویزای ایالات متحده به یکی از نزدیکترین کشورها به ایران سفر کنند. به طور کلی، متقاضیان مقیم ایران می توانند به هر سفارت یا کنسولگری ایالات متحده که ویزای غیر مهاجرتی صادر می کند، سفر کنند و درخواست خود را به ان سفارتخانه تسلیم نمایند. با این حال، به خاطر داشته باشید که سفارت ایالات متحده در آنکارا‌ و ایروان قرار دارد. همچنین سرکنسولگری ایالات متحده در دبی دارای کارکنان کنسولگری است که به فارسی زبان مسلط می باشند و با متقاضیان ایرانی و شرایط کشور ایران کاملا آشنا هستند. متقاضیان باید همواره وب سایت سفارت یا کنسولگری ایالات متحده را که تصمیم دارند برای درخواست ویزا به آن مراجعه کننده را بررسی نمایند.
در طول فرآیند درخواست ویزا، معمولاً در هنگام مصاحبه، اسکن اثر انگشت دیجیتال بدون جوهر به سرعت از متقاضیان گرفته می شود. برخی از درخواست‌ های ویزا نیاز به پردازش اداری بیشتری دارند، که این کار پس از مصاحبه متقاضی ویزا، توسط افسر مستقر در سفارت خانه انجام‌ خواهد شد. مصاحبه های ویزا که به زبان فارسی انجام می شود را می توان در چندین مکان ترتیب داد.
موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا قصد دارد در این مقاله، نزدیکترین سفارت خانه ها و کنسولگری های ایالات متحده آمریکا را به افرادی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند، معرفی کند.‌

نزدیکترین سفارت های ایالات متحده به ایران
نزدیکترین سفارت های ایالات متحده به ایران

سایت سفارت خانه های ایالات متحده

افرادی که مایلند از سفارت این کشور برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری وقت بگیرند می توانند با مراجعه به سایت usvisa-info.com برای تعیین وقت از یکی از سفارتخانه های این کشور اقدام کنند.

نزدیکترین سفارت خانه های ایالات متحده آمریکا به ایران
ویزای مهاجرتی به ایالات متحده برای شهروندان و مقیمان ایران در سفارتخانه های ایالات متحده در کشورهای زیر بررسی و صادر می شود:
سفارت آمریکا در آنکارا، کشور ترکیه
سفارت ایالات متحده در ابوظبی، در کشورامارات متحده عربی
سفارت ایالات متحده در ایروان، کشور ارمنستان
افرادی که قصد دارند برای مهاجرت به ایالات متحده آمریکا از طریق سفارت این کشور برای دریافت ویزای آن درخواست بدهند، باید توسط یک شهروند ایالات متحده یا اقوام و بستگان نزدیک خود که دارای اقامت دائم قانونی ایالات متحده هستند مورد حمایت قرار گیرند، و یا اینکه کارفرمای احتمالی ایالات متحده از فرد متقاضی حمایت مالی کند و قبل از ارائه درخواست برای ویزای مهاجرت، یک دادخواست تأیید شده تهیه کنند. حامی متقاضی، فرآیند درخواست را با ارائه دادخواستی از طرف متقاضی نزد خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) آغاز خواهد کرد.
برای کسب اطلاعات‌ از دسته های مختلف ویزاهای ایالات متحده به سایت usvisas.state.gov مراجعه کنید، سپس، مراحل مربوط به فرآیند ویزای مهاجرت یا فرآیند ویزای لاتاری را در همین سایت دنبال کنید تا بتوانید فرآیند درخواست ویزای مهاجرت خود را به جریان بیاندازید.
هنگامی که USCIS دادخواست شما را تأیید کرد و پیش پردازش را در نزد مرکز ملی ویزا (NVC) تکمیل کردید، یا اینکه از طریق قرعه کشی موفق به دریافت ویزای لاتاری شدید و پردازش را نزد مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) تکمیل نمودید، دستورالعمل های ارائه شده به شما توسط NVC یا KCC در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

کیان ویزا
کیان ویزا

هزینه ها و مراحل درخواست ویزا در سفارت آمریکا

همانطور که گفتم متقاضیان ایرانی اخذ ویزای ایالات متحده باید برای دریافت ویزا به یکی از سفارتخانه های نزدیک به ایران مراجعه کنند.
متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت سفارت امریکا usvisa-info.com برای تعیین وقت سفارت این کشور درخواست دهند.
افرادی که قصد دارند از سفارت آمریکا درخواست ویزا کنند، باید به سایت ذکر شده مراجعه کننده و پس از ساخت حساب خود در این سایت، مبلغ ۱۶۰ دلار را به حساب سفارتخانه واریز کنند. برای پرداخت این وجه متقاضیان می توانند از کارت های اعتباری بین المللی نظیر مستر کارت یا ویزا کارت اقدام‌ کنند. لازم به ذکر است که این مبلغ به متقاضیان استرداد نخواهد شد.‌
پس از تعیین وقت از طرف سفارت، متقاضیان باید در موعد مقرر در سفارت ایالات متحده حاضر شوند و با ارائه مدارک‌ خود مراحل انگشت نگاری و مصاحبه را پشت سر بگذارند‌.

مدارک لازم برای انجام مصاحبه در سفارت ایالات متحده آمریکا

ارائه اصل گذرنامه که دارای حداقل شش ماه اعتبار باشد، متقاضی همچنین در صورت داشتن گذرنامه های قدیمی، باید آنها را هم به سفارت تحویل دهد.
ترجمه انگلیسی شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج یا مدارک‌ مرتبط با طلاق به همراه اصل مدارک
ارائه دو قطعه عکس تمام رخ ۵ در ۵ رنگی پشت سفید
ترجمه انگلیسی به همراه اصل کارت پایان خدمت یا معافیت برای آقایان
ارائه مدارک مرتبط با شغل که گواهی اشتغال به کار نیز شامل آن می شود.
ترجمه انگلیسی سوابق بیمه
ارائه ترجمه انگلیسی روزنامه رسمی در خصوص آخرین آگهی حکم کارگزینی یا بازنشستگی، پروانه مطب یا نظام مهندسی یا جواز کار، پروانه بهره برداری، یا هرگونه مدرک مرتبط با حرفه خود
اصل و ترجمه انگلیسی سند، یا مدارک مرتبط با خرید سهام در بازار بورس یا خرید اوراق بهادار
ارائه اسناد مرتبط با مشارکت در سرمایه گذاری در صورتی که فرد دارای آن باشد
ارائه نامه تمکن مالی به زبان انگلیسی
ارائه پرینت شش ماهه آخر حساب بانکی با حروف لاتین
ارائه تاییدیه وقت سفارت
تائیدیه واریز مبلع ۱۶۰‌دلار به حساب سفارت
ارائه دعوت نامه در صورتی که از آن برخوردار باشید.

نزدیکترین سفارت های ایالات متحده به ایران کیان ویزا
نزدیکترین سفارت های ایالات متحده به ایران کیان ویزا

سخن پایانی
ایالات متحده آمریکا یکی از بهترین مقصدهای مهاجرتی در جهان است. اغلب افراد ترجیح می دهند برای تحقق آرزوهای خود به ایالات متحده مهاجرت کنند، اما متاسفانه بنا به دلایلی این کشور در ایران هیچ‌ سفارت یا کنسولگری ندارد. بنابراین کارشناسان و‌ مشاوران ما این مقاله را به معرفی نزدیکترین سفارت خانه های ایالات متحده اختصاص دادند، تا بتوانید با استفاده از اطلاعات این مقاله راحت‌ تر و سریع‌ تر برای درخواست ویزای خود اقدام کنید.‌ در صورتی که پاسخ سوالات خود را در این مقاله نیافتید، می توانید از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. همچنین در صورتی که قصد سفر یا مهاجرت به ایالات متحده یا دیگر کشورهای جهان را دارید با موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، شما را از آغاز تا پایان فرآیند مهاجرت همراهی خواهند کرد.

  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

  • روش های مهاجرت به امارات
  • روش های مهاجرت به ترکیه
  • روش های مهاجرت به روسیه
  • روش های مهاجرت به انگلستان
  • روش های مهاجرت به استرالیا
  • روش های مهاجرت به کانادا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با موسسه مهاجرتی کیان ویزا