سیستم خدمات بیمه ای انگلستان

سیستم خدمات بیمه ای انگلستان

سیستم خدمات بیمه ای انگلستان

 

به طور کلی، کشورهای حوزه بریتانیا از یک سیستم مراقبت بهداشتی جهانی به نام خدمات بهداشت ملی یا NHS برخوردارند. NHS در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد و در سال ۱۹۴۸ به تصویب رسید. این سازمان بر اساس اصول و قوانین جهانی، خدمات رایگان، برابری، و بودجه مرکزی بنیانگذاری شده است. بدین ترتیب NHS مسئول کلیه جنبه‌های سیستم مراقبت‌های بهداشتی در بریتانیا است. قبل از این، در سال ۱۹۱۱ قانون بیمه ملی در بریتانیا تصویب شده بود. این سیستم از طریق کسر حقوق و دستمزد افراد شاغل، آنها را تحت پوشش خدمات درمانی قرار  می داد. با این حال، این سیستم تنها برخی از خدمات بهداشتی را به شهروندان این کشور ارائه می داد. افرادی که به طور رسمی استخدام نمی‌شدند، باید خدمات درمانی و‌ مراقبت های بهداشتی خود را از طریق موسسات خیریه یا بیمارستان‌های آموزشی دریافت می کردند. از این رو تاسیس NHS پیشرفت بزرگی در حوزه بهداشت و درمان کشورهای حوزه بریتانیا از جمله انگلستان به شمار می آید.

امروزه، NHS، یکی از بزرگترین سیستم های بهداشت عمومی در جهان محسوب می‌شود. این سازمان، به طور متوسط ​​در هر ۳۶ ساعت به ۱ میلیون نفر خدمات رسانی می کند. این نوع خدمات، یک استاندارد بسیار عالی از مراقبت های بهداشتی را به شهروندان کشورهای حوزه بریتانیا ارائه می دهد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۴ صندوق مشترک المنافع، سیستم های  خدمات درمانی۱۰ کشور توسعه یافته را با هم مقایسه کرد. این صندوق پس از انجام این مقایسه ها، به NHS برای ایمنی و مراقبت از بیماران نمره های بالاتری داد.

سیستم خدمات بیمه ای انگلستان
سیستم خدمات بیمه ای انگلستان

خدمات بهداشت ملی بریتانیا

مهاجران و ساکنان جدید در بریتانیا، باید توجه داشته باشند که NHS یک مؤسسه عمومی بسیار محبوب خدمات درمانی و مراقبت های بهداشتی است. NHS در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، انگلستان را در فهرست محبوبترین کشوری قرار داد که شهروندانش به آن افتخار می کردند. بخشی از این غرور و ارتباط عاطفی قوی، ناشی از این واقعیت است که NHS درست پس از جنگ جهانی دوم تأسیس شد. در آن زمان، بریتانیا با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کرد، که مهم‌ترین آن مشکلات اقتصادی بود. اما این کشور همچنان تصمیم گرفت مراقبت های بهداشتی جمعی را در اولویت خود قرار دهد. این تصمیمی بود که همچنان غرور بسیاری از شهروندان این کشور را برمی انگیزد. در حالی که بریتانیایی ها ممکن است مایل باشند در مورد زمان انتظار غر بزنند، اما آنها هنوز هم به NHS افتخار می‌ کنند.

مقالات مرتبط به کشور انگلیس :

مهاجرت دندانپزشکان به انگلستان

مهاجرت کادردرمان

مهاجرت پزشک به انگلستان

ویزای خانواده انگلستان

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای کادر درمان به انگلستان

ویزای کاری انگلستان

ویزای استارتاپ انگلستان

تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه های سیستم مراقبت های بهداشتی انگلستان

به طور کلی، هزینه های NHS از طریق دریافت مالیات تامین می شود. حدود ۱۸ درصد از مالیات بر درآمد هر فرد صرف تأمین مالی NHS می شود. این مالیات، حدود ۴.۵ درصد از درآمد متوسط ​​افراد را تشکیل می دهد. در سطح ملی، ۸.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی بریتانیا صرف مراقبت های بهداشتی می شود.

 

آیا مراقبت های بهداشتی در انگلستان رایگان است؟

تمام جنبه های خدمات پزشکی از طریق NHS به صورت رایگان انجام می شود. این خدمات شامل: خدمات آمبولانس، خدمات اورژانس، اقدامات پیشگیرانه، روش های جراحی و برنامه های درمانی مداوم مانند شیمی درمانی است. به لطف خدمات NHS، هیچ کسر از حقوق یا مازادی برای تامین هزینه ها وجود ندارد. تمام داروهای مرتبط با ویزیت در بیمارستان های این کشور رایگان است. علاوه بر این، هزینه داروهای تجویزی در داروخانه ها بسیار ارزان است و معمولاً افراد برای هر نسخه، تنها چند پوند هزینه پرداخت می کنند.

در حالی که انگلستان مقصد محبوبی برای سفرهای درمانی نیست، اما هنوز هم خدمات ویژه ای در این کشور ارائه می شود که در مقایسه با کشورهای دیگر ارزان تر هستند. به عنوان مثال، درمان IVF (لقاح آزمایشگاهی) در بریتانیا تقریباً ۳۵ درصد ارزان تر از ایالات متحده است.

 

تفاوت بین مراقبت های خصوصی و عمومی

تقریباً ۱۲ درصد از شهروندان بریتانیا دارای پوشش بیمه ای خصوصی هستند. بسیاری از افرادی که از بیمه خصوصی در بریتانیا برخوردارند، این خدمات را به عنوان بخشی از بسته مزایای ویژه کارمندان و کارگران دریافت می کنند. از مزایای اصلی بیمه خصوصی، می توان به کاهش زمان انتظار و تسهیلات آسان و شخصی تر اشاره کرد. اغلب کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی در بریتانیا، در شهر لندن و سایر شهرهای بزرگ این کشور قرار دارند. به طور کلی، بیمارستان های خصوصی اغلب تمایل دارند در نوع بسیار ویژه‌ ای از مراقبت های بهداشتی، خدمات خود را به شهروندان ارائه دهند. به عنوان مثال، لزوماً برای دسترسی به خدمات اورژانسی نیازی نیست به یک بیمارستان خصوصی مراجعه کنید. با این حال، ممکن است برای دریافت خدمات اورژانس عمومی ناگزیر باشید به یک‌ بیمارستان خصوصی مراجعه نمایید.

در حالی که اغلب امکانات خصوصی در سیستم مراقبت های بهداشتی بریتانیا، توسط موسسات انتفاعی ارائه داده می شوند، چندین موسسه خصوصی غیرانتفاعی وجود دارند که توسط صندوق های خصوصی یا از طریق موسسات خیریه اداره می شوند.

مراقبت‌ها و خدماتی که گاهی در بریتانیا خصوصی تلقی می‌شوند، مانند خدمات دندانپزشکی، در شرایط ویژه ای تحت برنامه‌های مراقبت عمومی قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، مراقبت های مرتبط با دهان و دندان به عنوان بخشی از مراقبت های قبل و بعد از زایمان به شهروندان ارائه می شود.

 

چه افرادی در انگلستان واجد شرایط دریافت خدمات درمانی NHS هستند؟

به طور کلی، هر فردی که به طور قانونی در بریتانیا اقامت دارد، حق دارد از مراقبت های بهداشتی رایگان NHS استفاده کند. برای اینکه تحت پوشش این سیستم قرار بگیرید، لازم نیست شهروند بریتانیا یا حتی شاغل باشید. زیرا بریتانیا دارای برخی توافق نامه های متقابل در خصوص مراقبت های بهداشتی با سایر کشورها از جمله نیوزلند و استرالیا است. همچنین، شهروندان اتحادیه اروپا که دارای کارت بیمه سلامت اروپایی هستند، می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در بریتانیا درمان شوند.

به عنوان یک بازدیدکننده از بریتانیا، می‌توانید در یکی از بیمارستان ها در یکی از کشورهای حوزه بریتانیا یا در بخش اورژانس تحت مراقبت های درمانی قرار بگیرید، صرف نظر از اینکه دارای شماره NHS باشید. با این حال، با وجود چنین موردی، شما ملزم به پرداخت هزینه درمان خود خواهید بود. بنابراین، بسیار مهم است که گردشگران و سایر بازدیدکنندگان کوتاه‌مدت جهت پوشش هزینه‌های فوریت‌های پزشکی خود، برای دریافت بیمه درمانی مسافرتی اقدام کنند.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

گزینه های مراقبت های بهداشتی برای مهاجران و بازدیدکنندگان در بریتانیا

مهاجران در بریتانیا باید از یک شماره NHS برخوردار باشند تا بتوانند به پزشک عمومی (GP) مراجعه کنند. برای دریافت شماره NHS، شهروندان بین‌المللی باید برای دریافت خدمات پزشک عمومی، ثبت نام کنند یا از طریق ملاقات با مقامات بهداشتی محلی خود از این خدمات بهره مند شوند. پس از آن برای مصاحبه دعوت خواهند شد. در نهایت، باید مدارک مرتبط را برای تکمیل پرونده خود ارائه دهند. ارائه آدرس محل اقامت برای این افراد، بسیار مهم است. به عنوان مهاجر یا گردشگر باید محل زندگی خود را در بریتانیا به اثبات برسانند.‌ چنانچه این افراد در تمام مراحل موفق شدند، می توانند شماره NHS خود را از طریق پست دریافت کنند.

یکی از مدارکی که مهاجران برای درخواست NHS نیاز دارند، شماره بیمه ملی (NI) است. خوشبختانه، کلیه افرادی که قبلاً مجوز اقامت بیومتریک دارند، قبلاً این مجوز را دریافت کرده اند، زیرا شماره NI در پشت مجوز آنها چاپ شده است.

 

چالش ها و تغییرات سیستم مراقبت های بهداشتی در انگلستان

در انگلستان، سیاست های مراقبت های بهداشتی بر عهده دولت مرکزی این کشور است. با این حال، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز هر کدام سیاست ها و اولویت های مراقبت های بهداشتی خاص خود را دارند. به این ترتیب، استانداردها و رویه‌های خدمات درمانی و بیمه ای در بین حوزه‌های قضایی این کشور ها متفاوت است. به عنوان مثال، قوانین سختگیرانه ای برای ممنوعیت سقط جنین در ایرلند شمالی وجود دارد. اما، این قانون در سایر بخش های بریتانیا  اعمال نمی شود.

در یک مفهوم کلی، NHS به عنوان یک کل در حال گذراندن دوره ای از اصلاحات است. در ۱۰ سال گذشته، ساختار مدیریت طولانی مدت دولت، همانند مدل مالی، بازسازی شده است. اکنون نزدیک به ۸۰ درصد از بودجه NHS تحت کنترل پزشکان است. حامیان این نهاد، اعتقاد دارند که اصلاحات برای در اختیار قرار دادن گزینه های بیشتر به بیماران و کاهش هزینه ها و زمان انتظار در حال انجام است.

 

بیمه بیکاری در انگلستان

بیمه بیکاری در بریتانیا به عنوان بیمه اضافه کاری نیز شناخته می شود. برنامه های بیمه بیکاری وزارت کار بریتانیا، شامل پرداخت مزایای بیکاری به کارگران واجد شرایطی است که بدون هیچ‌گونه تقصیری از جانب خود، کار خود را از دست داده‌اند.

این بیمه، اغلب به مدت ۱۲ماه، فردی که کارش را از دست داده، تحت پوشش قرار می‌دهد و به این افراد امکان می دهد تا زمانی که به دنبال شغل جدید هستند، از تمام مخارج ضروری خود مانند پرداخت وام مسکن، خرید مواد غذایی و صورت حساب ها بهره مند شوند.

با استفاده از این بیمه، افرادی که بیکار شده اند، می‌ توانند تا ۶۵ درصد از کل درآمد خود را از طریق دریافت بیمه بیکاری، تامین کنند.

به علاوه، چنانچه فردی به دلیل بیماری یا جراحت قادر به ادامه کار خود نباشد، می‌ تواند برای محافظت از درآمد خود، پوشش بیمه حوادث و بیماری را به درخواست خود اضافه کند.

 

مواردی که بیمه بیکاری بریتانیا آنها را پوشش می دهد؟

بیمه بیکاری که به عنوان بیمه مازاد بر کار نیز شناخته می شود، برای ارائه حفاظت کوتاه مدت از افرادی که بدون تقصیر کار خود را از دست داده اند (برای ۱۲ ، ۱۸ یا ۲۴ ماه)، طراحی شده است.

این بیمه نامه پس از دوره معوق انتخابی، پرداخت خود را به افراد آغاز می کند و تا زمانی که شغل جدیدی پیدا کنند یا دوره مطالبات منقضی شود به پرداخت خود ادامه می یابد.

شهروندان بریتانیا همچنین می‌توانند بیمه حوادث و بیماری را در برنامه خود بگنجانند تا در صورت از دست دادن درآمد خود به دلیل بیماری یا تصادف و همچنین بیکاری، از حمایت های مالی‌ این بیمه ها برخوردار شوند.

مانند هر قانون بیمه ای دیگری، بیمه بیکاری نیز استثناهایی دارد که باید از آنها آگاه باشید. این استثناها باعث می شوند بیمه بیکاری به افرادی که دارای برخی شرایط هستند، تعلق نگیرد. متداول ترین موارد استثنا به تفصیل در زیر آمده است:

 • داوطلبانه بیکار شده باشید.
 • خود انتخاب کرده اید که یک وقفه شغلی داشته باشید.
 • به دلیل رفتار نادرست، کلاهبرداری یا عدم صداقت خود بیکار شده باشیدو
 • بیکاری شما نتیجه اقدام صنعتی باشد.

بنابراین بیمه بیکاری به افرادی که خود در بیکار شدن خود دخیل بوده اند، تعلق نخواهد گرفت. به عنوان مثال، نمی‌توانید به‌ طور داوطلبانه اخراج شوید و در مورد چنین سیاستی ادعایی داشته باشید، زیرا خود باعث بیکار شدن خودتان شده اید.

شما همچنین نباید هیچ اطلاع یا دانش بالقوه ای در مورد هرگونه تعدیل در شرکت یا محل کار خود در هنگام عقد این بیمه نامه داشته باشید. چنانچه به شما اطلاع داده شده باشد که ممکن است اخراج شوید، بعید است که بیمه بیکاری به شما تعلق گیرد.

همچنین در بیشتر سیاست‌های بیمه ای بریتانیا، این شرط وجود دارد که فرد نتواند با اقدامات خود بیکار شود (مثلاً به دلیل بی‌کفایتی فاحش یا موارد مشابه اخراج شده‌ باشد).

در مورد  تعدیل کار، فرد اخراج شده، نباید در  تعدیل نیروی کار دخیل باشد. همچنین این فرد نمی تواند خود باعث بیکاری خود شود و ادعای این نوع بیمه نامه را داشته باشد.

 

آیا در بریتانیا به بیمه بیکاری نیاز خواهید داشت؟

در حالی که بازار کار بریتانیا، پس از بحران مالی به خوبی بهبود یافته است، پیامدهای سقوط اقتصادی در سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۰۹ برای مدتی افراد را در این کشورها، دچار مشکل جدی کرد.

نرخ بیکاری در بریتانیا در ۳ ماه منتهی به نوامبر  ۲۰۱۱ به ۸.۵ درصد رسید که معادل ۲.۷۱ میلیون نفر بیکار بود.

به طور کلی، هیچ فردی هرگز نمی داند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، به همین دلیل، چنانچه قصد دارید به انگلستان مهاجرت کنید و در این کشور مشغول به کار شوید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که بیمه بیکاری را به عنوان یک کارگر شاغل در نظر بگیرید.‌ چنانچه خود را تحت پوشش این بیمه قرار دهید، در صورتی که بدترین اتفاق بیفتد و شما بیکار شوید، کمک‌ بسیاری در دوران بیکاری خود دریافت خواهید کرد.‌

 

مزایای بیمه بیکاری در انگلستان

مزایای اصلی بیمه بیکاری در انگلستان قبلاً پرداخت کمک هزینه به جویندگان کار بود، اما بعدها، مزایای این بیمه برای اغلب شهروندان براساس پرداخت مبلغی با اعتبار جهانی درنظر گرفته شد.

چنانچه مجرد هستید و بالای ۲۵ سال، سن دارید، حدود ۳۱۷.۸۲ پوند به شما پرداخت خواهد شد. در صورتی که متاهل و دارای فرزند باشید می توانید بیشتر از مبلغ را دریافت کنید.

با این حال، اعتبار جهانی به صورت معوقه پرداخت می شود. این بدان معناست که پس از درخواست، معمولاً ۵ هفته طول می کشد تا اولین پرداخت خود را دریافت کنید.

با این وجود، چنانچه تصور می‌کنید در مدت انتظار دریافت مبلغ خود، پول کافی برای گذران  زندگی ندارید، می‌توانید درخواست پیش پرداخت کنید، این کاملا به شرایط شما بستگی دارد و تضمینی برای آن وجود ندارد. به این ترتیب،  باید از این نکته آگاه باشید که ممکن است قبل از دریافت هر گونه مزایا، نیاز داشته باشید که برای مدتی از منابع خود استفاده کنید.

شکاف قابل توجه بین درآمد افراد و حقوق آنها به این معنی است که این احتمال وجود دارد که افرادی که بیش از چند ماه بیکار هستند برای مدیریت امور مالی خود دچار مشکل خواهند شد.

 

سخن پایانی

انگلستان به لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان است. بنابراین مهاجرت به این کشور می تواند مزایای بسیاری برای شما در پی داشته باشد. اغلب شهروندان انگلستان از درآمد و رفاه بسیار خوبی برخوردار هستند. در این مقاله سیستم بیمه و خدمات انگلستان را برای شما عزیزان شرح دادیم. چنانچه قصد دارید به انگلستان یا هر کشور دیگری مهاجرت کنید از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

 

 • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

 • روش های مهاجرت به امارات
 • روش های مهاجرت به ترکیه
 • روش های مهاجرت به روسیه
 • روش های مهاجرت به انگلستان
 • روش های مهاجرت به استرالیا
 • روش های مهاجرت به کانادا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با موسسه مهاجرتی کیان ویزا