سیستم حمل و و‌ نقل انگلستان

سیستم حمل و و‌ نقل انگلستان

سیستم حمل و و‌ نقل انگلستان

 

سیستم حمل و‌ نقل انگلستان گزینه های بسیاری را برای حمل و نقل در این کشور در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. بنابراین شهروندان انگلستان به راحتی می توانند انتخاب کنند که از طریق اتوبوس، کشتی، قطار، تاکسی، هواپیما یا خودرو شخصی برای تردد خود استفاده نمایند. شبکه حمل و نقل بریتانیا یکی از پیشرفته‌ ترین شبکه‌های حمل و نقل جهان محسوب می شود. این شبکه حمل و نقل دارای تعداد زیادی جاده آسفالت‌ شده، راه‌آهن مدرن، فرودگاه و غیره است.

با این حال، این کشور از جمعیت بسیار زیادی برخورداراست. احتمالاً ترافیک در بریتانیا برای شهروندان کمی آزار دهنده است، به ویژه چنانچه عادت نداشته باشند در صف ها منتظر بمانند. بدین ترتیب، سیستم حمل و نقل انگلستان با ارائه  گزینه های حمل و نقل مختلف، این مشکل را تا حدی برای شهروندان خود برطرف کرده است. از آنجایی که برخی از شهرهای انگلستان دارای جمعیت بسیار زیادی هستند، انواع حمل و نقلی که شهروندان انتخاب می کنند ممکن است کاملاً به شرایط آنها بستگی نداشته باشد.

احتمالاً اغلب افراد مایلند از خودرو شخصی خود برای رفت و آمد استفاده کنند، اما در ساعات شلوغی ترافیک سنگین در اغلب شهرها، این تصمیم، انتخاب خوبی نخواهد بود‌. بنابراین ممکن است تردد با اتوبوس گزینه بهتری باشد. در صورتی که قصد دارید به این کشور سفر یا مهاجرت کنید، اطلاع از سیستم حمل و نقل انگلستان می تواند برای تردد راحت تر شما در مدت اقامتتان در این کشور بسیار مفید باشد، بنابراین با موسسه حقوقی و‌ مهاجرتی کیان ویزا همراه شوید، تا اطلاعات دقیقی از نحوه عملکرد سیستم حمل و نقل انگلستان را در اختیارتان بگذارد.

 

تاریخچه سیستم حمل و نقل انگلستان

تاریخچه سیستم حمل و نقل انگلستان یکی از مهمترین رویدادهای این کشور به حساب می آید.‌ سیستم حمل و نقل انگلستان، مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته در دوره ۱۷۰۰ تا۱۹۰۰میلادی، در نتیجه افزایش نیاز بشر به روش‌های بهینه تر برای حمل کالا، تردد شهروندان، فناوری‌های جدید و سرمایه‌گذاری در مقیاس بزرگ در زیرساخت کشورها (شبکه ارتباطات) بسیار سریع تغییر کرد. نتیجه انقلاب صنعتی یک سیستم حمل‌ و نقل پیچیده شامل جاده‌ها، راه‌آهن، کانال‌ها و متروی لندن را در پی داشت.

تغییرات در سیستم حمل و‌ نقل انگلستان در چند مرحله انجام شد. ابتدا جاده ها را بهسازی کردند، سپس کانال ها را احداث نمودند و در نهایت به توسعه راه آهن ها پرداختند. هر تغییری در سیستم حمل و نقل انگلستان بر زندگی افراد در این کشور تأثیر می گذاشت. هر کدام از این موارد، زمان سفر در مسافت‌ های طولانی‌ تر را کوتاه تر می‌کرد و صنایع مختلف را قادر می‌ ساخت تا بازارهای جدیدی در مناطقی که قبلاً دور از دسترس بودند را راه اندازی کنند.

به همین ترتیب، به لطف توسعه سیستم حمل و نقل انگلستان، مواد خام و کالاهای بیشتری به کارخانه ها فرستاده می شد‌ و این کشور با سرعت بیشتری به انقلاب صنعتی نزدیک می شد.

با ادامه انقلاب صنعتی و توسعه سایر اشکال حمل‌ و نقل، مانند کانال ها و سیستم های راه‌ آهن، سیستم قدیمی حمل و‌ نقل تغییر کرد. در نهایت دولت و مقامات محلی انگلستان مسئولیت ساخت جاده ها را بر عهده گرفتند و‌ تحولات نوینی در صنعت حمل و نقل این کشور توسط مهندسانی  به نام های Telford، MacAdam و Metcalfe در انگلستان پدید آمد.‌

سیستم حمل و و‌ نقل انگلستان
سیستم حمل و و‌ نقل انگلستان

زیر ساخت های حمل و نقل در انگلستان

به طور یقین، زیر ساخت های حمل و نقل در انگلستان یکی از بهترین و قدرتمندترین زیرساخت های حمل و نقل در جهان به حساب می آید. این کشور دارای یکی از قدرتمندترین سیستم های حمل و نقل و قابل اعتماد در جهان است. انگلستان دارای بیش از ۷۰ فرودگاه، ۴۰ بندر اصلی، سیستم حمل و نقل ریلی منحصر به فرد و بزرگراه‌ های بسیاری است. این سیستم حمل نقل، ترکیبی ایده‌ آل از اجزای زیرساختی برای جابجایی کالاها و افراد در سراسر این کشور پهناور به روش‌ های ساده و مقرون به صرفه می باشد.

بریتانیا دارای چهارمین شبکه ریلی بزرگ در اروپاست. کلیه کشورهای حوزه بریتانیا از جمله انگلستان، از یک شبکه ریلی مدرن برخوردار هستند که شهرهای بزرگ را از طریق سرویس ریلی یوروستار در سطح جهان به اروپا متصل می کنند.

بریتانیا همچنین دارای بزرگترین سیستم حمل و نقل هوایی در اروپاست. تقریباً می توان به کلیه بازارهای فناوری پیشرو اروپا در کمتر از ۲ ساعت از هر یک از فرودگاه های بین المللی جنوب انگلستان از جمله هیترو، گاتویک، استانستد، سیتی و فرودگاه لوتون، دسترسی پیدا کرد.

بریتانیا با بیش از ۱۰۰ بندر، دومین صنعت بنادر بزرگ در کل اروپا را به خود اختصاص داده است. انگلستان که به عنوان یکی از کشورهای بزرگ تجاری جهان شناخته می شود، در ۶ سال گذشته حدود ۵۰۰ میلیارد پوند کالا و خدمات به سراسر جهان  صادر کرده است.‌ این کشور در فهرست کشورهای صادرکننده در کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل در سال ۲۰۱۶ در رتبه دهم قرار گرفت.

 

حمل و‌ نقل مسافری و خدمات این سیستم در انگلستان

احتمالاً هنگام سفر یا مهاجرت به این کشور، یکی از مهمترین مسائل در مورد سیستم حمل و نقل، حمل و نقل مسافری و‌ خدمات این سیستم در انگلستان است. به طور کلی می توان گفت، گزینه های بسیاری برای حمل و نقل در انگلستان وجود دارد. بنابراین به راحتی می توانید انتخاب کنید که با اتوبوس، کشتی، قطار، تاکسی، هواپیما یا حتی خودرو‌شخصی به مکان های مورد نظر خود سفر کنید.

 

شبکه جاده ها در انگلستان

شبکه جاده ها در انگلستان مهم ترین و رایج ترین بخش حمل و نقل در بریتانیا است. آمار سال ۲۰۱۶ نشان داد که شبکه جاده های بریتانیا، شامل ۶۰۰ مایل جاده آسفالته است. در انگلستان انواع مختلفی از جاده ها ‌وجود دارد که هر کدام طول های متفاوتی دارد. تقسیم بندی اصلی جاده ها براساس جاده های اصلی و جاده های فرعی است. جاده های فرعی انگلستان ۸۷.۳  درصد از کل جاده ها در بریتانیا را تشکیل می دهند، در حالی که جاده های اصلی در این کشور تنها ۱۲.۷ هستند. درصد  دسته اول شامل جاده های روستایی و جاده های  شهری  و دسته دوم شامل بزرگراه ها، جاده های روستایی، جاده های  شهری و مسیرهای اصلی در شبکه جاده های بریتانیا هستند.

 

شبکه راه آهن در انگلستان

شبکه راه آهن در انگلستان، یک انتخاب بسیار مناسب برای افرادی است که کمی کم حوصله هستند و مایلند سریع تر خود را به مقصد برسانند. به ویژه در مناطق شهری پر ازدحامی مانند لندن، که اغلب اوقات شاهد ترافیک بسیار سنگینی در سطح شهر هستید.‌

اغلب ساکنان انگلستان به خوبی می دانند که در یک زمان خاص چه نوع حمل و نقلی را نسبت به دیگری انتخاب کنند. شما نیز بلافاصله پس از سفر یا مهاجرت به این کشور، خواهید آموخت که بهترین گزینه را برای  سفر از مقصدی به مقصد دیگر انتخاب کنید. قطارها قطعا بهترین انتخابی هستند که می توانید در این مرحله انجام دهید.

به طور کلی، قطارها ایمن تر، راحت تر، ارزان تر و سریع تر از اتومبیل ها یا اتوبوس ها هستند. برای مثال، تنها ۲ ساعت طول می کشد که قطاری مسافت خود را از لندن به ادینبورگ طی کند. علاوه بر این، می‌توانید نوع متفاوتی از بلیط سفر خود را  تهیه کنید. بنابراین لازم نیست هر بار که سوار قطار می‌شوید، بلیط تهیه کنید.  مطمئناً این کار هزینه کمتری برایتان در برخواهد داشت.

شبکه راه آهن انگلستان، در واقع قدیمی ترین نوع حمل و نقل ساختار یافته در این کشور و قدیمی ترین سیستم راه آهن در جهان است. در حال حاضر، در بریتانیا ۲۲ شرکت وجود دارد که خدمات قطار را از طریق  Network Rail به شهروندان ارائه می دهند. اغلب این شرکت ها تحت نظارت بریتانیای کبیر و یا دولت ایرلند شمالی فعالیت می کنند.

سیستم حمل و و‌ نقل انگلستان کیان ویزا
سیستم حمل و و‌ نقل انگلستان کیان ویزا

سیستم حمل و نقل هوایی و فرودگاه‌ های انگلستان

سیستم حمل و نقل هوایی در انگلستان، شامل یک سیستم جامع از فرودگاه های متعدد است. این کشور تعداد زیادی فرودگاه دارد. تعداد فرودگاه های بریتانیا ۴۷۰ فرودگاه است که از این تعداد ۲۴ فرودگاه آن، فرودگاه بین المللی می باشد. سالانه میلیون‌ها مسافر از طریق فرودگاه‌های بریتانیا به مناطق مختلف جهان سفر می کنند.‌ به این ترتیب بخش حمل‌ و نقل هوایی بریتانیا به یکی از بزرگ‌ ترین بخش‌های حمل و نقل هوایی جهان تبدیل شده است.

فرودگاه‌های انگلستان عموماً خدمات بسیار خوبی را به شهروندان این کشور ارائه می دهند. در حالی که منتظر پرواز خود هستید، می توانید لوازم مورد نیاز خود را از مجموعه‌ای از فروشگاه ها، رستوران‌ها و بارها خریداری کنید. کلیه فرودگاه های انگلستان از طریق حمل و نقل عمومی، اعم از تراموا، قطار، اتوبوس به اغلب شهرهای این کشور دسترسی دارند. در شهر لندن شش فرودگاه وجود دارد، اما تنها لندن هیترو و لندن سیتی که از مهمترین فرودگاه های انگلستان هستند به شبکه مترو دسترسی دارند.‌

 

مهمترین فرودگاه های انگلستان

انگلستان دارای بزرگترین فرودگاه ها و‌بیشترین جمعیت (۵۵ میلیون نفر) در این منطقه است. لندن شهر اصلی این کشور می‌ باشد و دارای شش فرودگاه مهم در این کشور است، از مهمترین فرودگاه های این شهر می توان به فرودگاه هیترو، فرودگاه گاتویک، فرودگاه استانستد، فرودگاه لوتون، فرودگاه ساوتند و فرودگاه تجاری فرودگاه سیتی اشاره کرد.

 

سیستم تاکسیرانی انگلستان

هنگامی که صحبت از حمل‌ و نقل بریتانیا می‌شود، برای بسیاری از مهاجران، دیدن تاکسی‌های سیاه در خیابان‌های لندن به آنها یادآوری می کند که آنها به خانه جدید خود رسیده‌ اند. مشاهده تاکسی‌ های سیاه رنگ در مرکز شهر لندن امری عادی است و رانندگان تاکسی کلیه مسیرها و محله‌ های پایتخت این کشور را به خوبی می شناسند. در خارج از مرکز لندن، اغلب شهرهای انگلستان خدمات تاکسی مخصوص به خود را دارند.

اغلب شهرهای بزرگ و کوچک انگلستان دارای ایستگاه تاکسی هستند که در آن می توانید به راحتی تاکسی بگیرید و خود را به مقصد برسانید.  اغلب ایستگاه های تاکسی در انگلستان در نزدیکی ایستگاه های قطار، اتوبوس یا در مناطق مرکزی شهرها قرار دارند. از طرف دیگر، می‌توانید در بیشتر شهرها، شهرهای کوچک و روستاهای انگلستان از طریق یک شرکت تاکسیرانی محلی، از قبل تاکسی خود را رزرو کنید. کلیه تاکسی‌ها در بریتانیا، چه تاکسی‌های سیاه رنگ در شهرها و چه شرکت‌های مینی‌کاب محلی، دارای مجوز هستند. بنابراین هرگز نباید از سوار تاکسی های بدون مجوز برای تردد خود استفاده کنید.

 

سیستم حمل و نقل مترو انگلستان

در صورتی که قصد دارید در لندن زندگی و کار کنید، به احتمال زیاد مترو بخشی از رفت و آمد روزانه شما خواهد بود. این شهر که توسط شهردار لندن از طریق سازمان حمل و نقل لندن (TfL) اداره می شود، بخشی نمادین از زندگی لندن است. نرخ کرایه‌ های مترو در لندن بر اساس منطقه‌ ها تعیین می‌ شوند. برای تهیه بلیط مترو، می‌ توانید به ایستگاه های مترو مراجعه کنید. برای تهیه بلیط مترو می توانید از کارت Oyster خود استفاده کنید یا با کارت اعتباری خود هزینه بلیط را پرداخت نمایید. از سال  ۲۰۱۶ تاکنون، سیستم مترو به صورت ۲۴ ساعته در خطوط ویژه در تعطیلات آخر هفته خدمات خود را به شهروندان ارائه می دهد.

با این حال، لندن تنها شهر انگلستان نیست که دارای سیستم مترو است. نیوکاسل، گلاسکو و لیورپول همگی از شبکه های زیرزمینی برخوردارند. نرخ کرایه ها و جدول زمانی بین شهرها متفاوت است، اما مسیرهای مترو یک جایگزین سریع و کارآمد برای شبکه اتوبوس و قطار محلی برای مسافران و ساکنان این مناطق هستند.

 

استفاده از خودرو شخصی در انگلستان

استفاده از خودرو شخصی در انگلستان ممکن است در ابتدا برای شما به عنوان یک‌ تازه وارد دشوار به نظر برسد، زیرا باید از سمت چپ جاده سوار اتومبیل خود شوید. اما به تدریج به خودروهایی که فرمان آنها در سمت راست قرار دارند، عادت خواهید کرد و‌ از رانندگی در بریتانیا مانند سایر نقاط جهان لذت خواهید برد. مناظری که هنگام رانندگی در جاده های بریتانیا به خصوص در جاده های روستایی با آن مواجه خواهید شد، شگفت انگیز هستند.

این روش حمل و نقل در انگلستان بسیار رایج است. آمارها در بریتانیای کبیر نشان می دهند که ۸۵ درصد از شهروندان این کشور با اتومبیل، ون یا تاکسی سفر می کنند. تقریباً هر خانواده در بریتانیا یک اتومبیل دارد. بنابراین اغلب بریتانیایی ها دارای گواهینامه رانندگی هستند.

رانندگانی که دارای گواهینامه صادر شده در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستند، برای رانندگی نیازی به تاییدیه بیشتری نخواهند داشت. اما شهروندان کشورهای غیر اتحادیه اروپا ممکن است به مدارک‌ بیشتری برای رانندگی نیاز پیدا کنند.

به علاوه، توجه داشته باشید که برخی از گواهینامه های رانندگی صادر شده در برخی از کشورها را نمی توان در کشورهای حوزه بریتانیا استفاده کرد. بدین معنی که شهروندان این کشورها باید از اول شروع کنند و گواهینامه بریتانیایی دریافت نمایند.

 

سخن پایانی

انگلستان دارای یکی از قدرتمندترین سیستم های حمل و نقل در جهان می باشد. سیستم حمل و نقل این کشور از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است.

چنانچه قصد دارید به انگلستان سفر یا مهاجرت کنید، آگاهی از سیستم حمل و نقل این کشور می تواند به شما در استفاده بهتر و راحت تر از این سیستم برای تردد خود کمک کند. در این مقاله سعی کردیم سیستم حمل و نقل انگلستان را به طور کامل برای شما عزیزان شرح دهیم.

چنانچه پاسخ سوالات خود را در این مقاله نیافتید یا قصد دارید به انگلستان یا هر کشور دیگری مهاجرت کنید از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

  • روش های مهاجرت به امارات
  • روش های مهاجرت به ترکیه
  • روش های مهاجرت به روسیه
  • روش های مهاجرت به انگلستان
  • روش های مهاجرت به استرالیا
  • روش های مهاجرت به کانادا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با موسسه مهاجرتی کیان ویزا