سیستم بهداشت و درمان انگلستان

سیستم بهداشت و درمان انگلستان

سیستم بهداشت و درمان انگلستان و استانداردهای آن

 

انگلستان نیز مانند سایر کشورهای دیگر حوزه بریتانا دارای یک سیستم مراقبت بهداشت و درمان با بودجه عمومی رایگان است که به سیستم بهداشت ملی NHS معروف است.‌ NHS در هریک از کشورهای بریتانیا قوانین و ساختار ویژه خود را دارد. به طور کلی سیستم بهداشت و درمان انگلستان با بسیاری از سیستم های مراقبت های بهداشتی در کشورهای دیگر متفاوت است، زیرا هزینه های آن از طریق مالیات به جای بیمه درمانی تأمین می شوند. علاوه براین، در انگلستان بخش مراقبت های بهداشتی خصوصی کوچکتری نیز وجود دارد که شهروندان این کشور می توانند در صورت تمایل بخش مراقبت های خصوصی را انتخاب کنند.

NHS در انگلستان تحت نظارت وزارت بهداشت این کشور فعالیت دارد. NHS انگلستان مسئول تامین و ارائه خدمات مراقبت های اولیه مانند پزشکان، دندانپزشکان و داروسازان است. این سازمان در سال ۱۹۴۶ تأسیس شد و در سال ۱۹۴۸ به تصویب رسید. سیستم بهداشت و درمان انگلستان، بر اساس اصول و قوانین جهانی، خدمات رایگان، برابری، و بودجه مرکزی بنیانگذاری شده است. بدین ترتیب NHS مسئول کلیه جنبه‌های سیستم مراقبت‌های بهداشتی در بریتانیا است.

 

موسسه حقوقی و‌مهاجرتی کیان ویزا، در این مقاله سیستم بهداشت و درمان انگلستان را به طور کامل برای شما عزیزان شرح خواهد داد.

 

سیستم بهداشت و درمان انگلستان
سیستم بهداشت و درمان انگلستان

خدمات درمانی موجود در کشور انگلستان

خدمات درمانی موجود در کشور انگلستان، قبل از اینکه NHS بنیانگذاری شود، از طریق بیمه ملی به شهروندان ارائه می شد. در سال ۱۹۱۱ قانون بیمه ملی در بریتانیا تصویب شد. این سیستم از طریق کسر حقوق و دستمزد افراد شاغل، آنها را تحت پوشش خدمات درمانی قرار  می داد. با این حال، این سیستم تنها برخی از خدمات بهداشتی را به شهروندان این کشور ارائه می داد. افرادی که به طور رسمی استخدام نمی‌شدند، باید خدمات درمانی و‌ مراقبت های بهداشتی خود را از طریق موسسات خیریه یا بیمارستان‌های آموزشی دریافت می کردند. از این رو تاسیس NHS پیشرفت بزرگی در حوزه بهداشت و درمان کشورهای حوزه بریتانیا از جمله انگلستان به شمار می آید.

امروزه، NHS، یکی از بزرگترین سیستم های بهداشت عمومی در جهان محسوب می‌شود. این سازمان، به طور متوسط ​​در هر ۳۶ ساعت به ۱ میلیون نفر خدمات رسانی می کند. این نوع خدمات، یک استاندارد بسیار عالی از مراقبت های بهداشتی را به شهروندان کشورهای حوزه بریتانیا ارائه می دهد. به عنوان مثال، در سال ۲۰۱۴ صندوق مشترک المنافع، سیستم های  خدمات درمانی۱۰ کشور توسعه یافته را با هم مقایسه کرد. این صندوق پس از انجام این مقایسه ها، به NHS برای ایمنی و مراقبت از بیماران نمره های بالاتری داد.

 

نحوه ارائه مراقبت های بهداشت و سلامت در انگلستان

همانطور که پیشتر نیز توضیح دادیم، ارائه مراقبت های بهداشت و سلامت در انگلستان از طریق NHS صورت می گیرد.‌ در حال حاضر، کلیه شهروندان این کشور که شهروندان عادی محسوب می شوند، به طور خودکار از خدمات NHS برخوردار خواهند شد. این خدمات در کلیه مراکز درمانی این کشور همچنان رایگان است.  برخی از افراد غیر مقیم در انگلستان دارای کارت بیمه سلامت اروپا هستند. اما افراد دیگر نظیر بازدیدکنندگان غیر اروپایی یا مهاجران بدون مجوز، تنها در بخش اورژانس یا در صورت مبتلا شدن به بیماری های عفونی خدمات درمانی رایگان NHS را دریافت می کنند.

کلیه جنبه های خدمات پزشکی از طریق NHS به صورت رایگان انجام می شود. این خدمات شامل: خدمات آمبولانس، خدمات اورژانس، اقدامات پیشگیرانه، روش های جراحی و برنامه های درمانی مداوم مانند شیمی درمانی است. به لطف خدمات NHS، هیچ کسر از حقوق یا مازادی برای تامین هزینه ها وجود ندارد. کلیه داروهای مرتبط با ویزیت در بیمارستان های این کشور رایگان هستند. علاوه بر این، هزینه داروهای تجویزی در داروخانه ها بسیار ارزان است و معمولاً افراد برای هر نسخه، تنها چند پوند هزینه پرداخت می کنند.

در حالی که انگلستان مقصد محبوبی برای سفرهای درمانی نیست، اما هنوز هم خدمات ویژه ای در این کشور ارائه می شود که در مقایسه با کشورهای دیگر ارزان تر هستند. به عنوان مثال، درمان IVF (لقاح آزمایشگاهی) در بریتانیا تقریباً ۳۵ درصد ارزان تر از ایالات متحده است.

 

نقش اورژانس و‌ خدمات بهداشتی در انگلستان

خدمات اورژانس پزشکی در انگلستان، مراقبت‌های اضطراری را به افراد مبتلا به بیماری یا آسیب حاد ارائه می‌کنند. این خدمات عمدتاً توسط چهار سرویس بهداشت ملی (NHS) انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی به طور رایگان در محل به شهروندان ارائه می‌شود. مراقبت‌های اورژانسی از جمله آمبولانس و درمان در بخش اورژانس، صرفا برای ساکنان بریتانیا رایگان است و افرادی که حق دریافت خدمات و مراقبت های بهداشتی NHS را ندارند، باید برای دریافت خدمات درمانی هزینه ای را پرداخت کنند.‌ NHS اغلب خدمات پزشکی اورژانسی را از طریق ۱۴ سازمان NHS از طریق ارسال آمبولانس در سراسر بریتانیا به شهروندان خود ارائه می دهد.‌

مانند سایر خدمات اورژانسی، عموم شهروندان انگلستان، معمولاً از طریق یکی از شماره‌های تلفن اورژانس معتبر (۹۹۹ یا ۱۱۲) به خدمات فوریت‌های پزشکی دسترسی دارند.

علاوه بر خدمات آمبولانسی که توسط سازمان‌های NHS ارائه می‌شود، برخی از تمهیدات خدمات پزشکی اورژانسی خصوصی و داوطلبانه در بریتانیا نیز وجود دارند. این خدمات اورژانسی شامل استفاده از آمبولانس‌های خصوصی یا داوطلبانه، به عنوان بخشی از ارائه خدمات توسط جامعه به شهروندان ارائه می شوند.

صرف نظر از یک سرویس خدمات اورژانسی در اسکاتلند، سایر آمبولانس‌های هوایی در بریتانیا بخشی از NHS نیستند و این خدمات از طریق کمک‌های خیریه تأمین می‌شوند. با این وجود، ممکن است امدادگران و پزشکان از خدمات آمبولانس و بیمارستان‌های محلی NHS به محل حادثه اعزام شوند.

خدمات مراقبت های فوری و اورژانسی (UEC) نقش مهمی در حفظ سلامت جامعه ایفا می کنند. NHS هر ساله به بیش از ۱۱۰ میلیون تماس یا بازدید فوری پاسخ می دهد، بنابراین بسیار مهم است که این سیستم به طور موثر به فعالیت خود ادامه دهد.

خدمات مراقبت های فوری و اورژانسی هر دو، نقش ویژه ای در حمایت از بیماران، برای ارائه مراقبت های درمانی مناسب، توسط افراد متخصص، در سریع ترین زمان ممکن ایفا می کنند. برای کمک به کاهش فشار بر روی بخش‌های اورژانس و اطمینان از ارائه خدمات  مراقبتی مناسب بیماران، درک تفاوت بین مراقبت‌های فوری و اورژانسی از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست.

خدمات اورژانس، به افرادی ارائه می شوند که نیاز به درمان فوری دارند.‌ برخی از افراد که در اثر بیماری ها یا حوادث تهدید کننده زندگی، نیاز به درمان فوری دارند، می توانند از طریق اورژانس این خدمات را دریافت کنند. خدماتی که در مواقع اضطراری باید به آنها دسترسی داشت شامل خدمات آمبولانس است که از طریق تماس با  ۹۹۹ می توان این خدمات را دریافت کرد.

خدمات فوری: این خدمات به بیماران یا مجروحانی ارائه می شوند که نیاز به درمان فوری دارند، اما بیماری یا جراحت این افراد، زندگی آنها را تهدید نمی کند. خدمات مراقبت های فوری شامل مشاوره تلفنی از طریق خدمات ارزیابی بالینی NHS111، مشاوره داروخانه، قرار ملاقات با پزشک در خارج از ساعات کاری و یا ارجاع به مرکز درمان فوری (UTC) صورت می گیرد. چنانچه افراد از دریافت خدمات فوری یا اورژانس آگاه نیستند،  NHS111 می تواند به ارزیابی موقعیت و هدایت خدمات مناسب به این افراد کمک کند.

با افزایش فشار بر خدمات اضطراری، و با تغییر تکنولوژی و نیازهای جامعه، سیستم UEC نیز باید تغییر کند تا از خدمات مناسب برای آینده اطمینان حاصل شود. ابتکارات بهبود در سراسر NHS برای کاهش فشار و ساده کردن خدمات فوری و اورژانسی در حال انجام است. این ابتکارات منجر به نتایج بهتر مراقبت و تجربه برای کارکنان و بیماران خواهد شد.

 

هزینه خدمات اورژانسی برای بازدیدکنندگان  در بریتانیا، با کارت EHIC

هزینه خدمات اورژانسی برای بازدیدکنندگان بریتانیا که دارای کارت EHIC هستند، مشابه هزینه ساکنان بریتانیا است. درمان بیمارستانی و اورژانسی تحت NHS (خدمات بهداشت ملی)  در بیشتر موارد رایگان است. مراجعه به پزشک در جراحی NHS نیز رایگان می باشد. درمان تخصصی تحت NHS در صورتی رایگان  انجام می شود که فرد بازدید کننده در بریتانیا دچار بیماری یا آسیب دیدگی شده باشد. اما درمان مشکلات جسمانی که قبل از حضور فرد در بریتانیا اتفاق افتاده باشد، مستلزم پرداخت هزینه خواهد شد. مگر اینکه مشکلات جسمانی بیمار به طو غیرمنتظره ای رو به وخامت گذاشته شده باشد و بیمار را دچار درد و  رنج کند. درمان اورژانسی دندان نیز برای این قبیل افراد، رایگان نیست. درمان در یک کلینیک خصوصی یا جراحی هرگز به طور رایگان انجام نخواهد شد، بنابراین بیماران باید هزینه های دارو‌ و درمان را پرداخت کنند. این هزینه ها معمولا نرخ ثابتی دارند.

گردشگرانی که اهل کشورهای اتحادیه اروپا نیستند، برای بهره‌مندی از خدمات NHS و یا درمان‌های پزشکی خصوصی، باید از بیمه درمانی خصوصی استفاده کنند، زیرا برای ارائه کلیه درمان‌ها هزینه دریافت می‌شود.

بازدیدکنندگانی که در بریتانیا کار می‌کنند و دانشجویانی که در یک دوره طولانی‌ مدت ثبت‌ نام کرده‌ اند، با همان شرایطی که ساکنان بریتانیا از‌ آن برخوردار هستند، درمان پزشکی را  دریافت خواهند کرد.‌

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

هزینه های درمان و نقش بیمه‌های های درمانی در انگلستان

در اینجا به هزینه های درمان و نقش بیمه های درمانی در انگلستان می پردازیم. به طور کلی، هزینه های NHS از طریق دریافت مالیات تامین می شود. حدود ۱۸ درصد از مالیات بر درآمد هر فرد صرف تأمین مالی NHS می شود. این مالیات، حدود ۴.۵ درصد از درآمد متوسط ​​افراد را تشکیل می دهد. در سطح ملی، ۸.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی بریتانیا صرف مراقبت های بهداشتی می شود.

 

چه افرادی در انگلستان واجد شرایط دریافت خدمات درمانی NHS هستند؟

به طور کلی، هر فردی که به طور قانونی در بریتانیا اقامت دارد، حق دارد از مراقبت های بهداشتی رایگان NHS استفاده کند. برای اینکه تحت پوشش این سیستم قرار بگیرید، لازم نیست شهروند بریتانیا یا حتی شاغل باشید. زیرا بریتانیا دارای برخی توافق نامه های متقابل در خصوص مراقبت های بهداشتی با سایر کشورها از جمله نیوزلند و استرالیا است. همچنین، شهروندان اتحادیه اروپا که دارای کارت بیمه سلامت اروپایی هستند، می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در بریتانیا درمان شوند.

به عنوان یک بازدیدکننده از بریتانیا، می‌توانید در یکی از بیمارستان ها در یکی از کشورهای حوزه بریتانیا یا در بخش اورژانس تحت مراقبت های درمانی قرار بگیرید، صرف نظر از اینکه دارای شماره NHS باشید. با این حال، با وجود چنین موردی، شما ملزم به پرداخت هزینه درمان خود خواهید بود. بنابراین، بسیار مهم است که گردشگران و سایر بازدیدکنندگان کوتاه‌مدت جهت پوشش هزینه‌های فوریت‌های پزشکی خود، برای دریافت بیمه درمانی مسافرتی اقدام کنند.

 

گزینه های مراقبت های بهداشتی برای مهاجران و بازدیدکنندگان در بریتانیا

مهاجران در بریتانیا باید از یک شماره NHS برخوردار باشند تا بتوانند به پزشک عمومی (GP) مراجعه کنند. برای دریافت شماره NHS، شهروندان بین‌المللی باید برای دریافت خدمات پزشک عمومی، ثبت نام کنند یا از طریق ملاقات با مقامات بهداشتی محلی خود از این خدمات بهره مند شوند. پس از آن برای مصاحبه دعوت خواهند شد. در نهایت، باید مدارک مرتبط را برای تکمیل پرونده خود ارائه دهند. ارائه آدرس محل اقامت برای این افراد، بسیار مهم است. به عنوان مهاجر یا گردشگر باید محل زندگی خود را در بریتانیا به اثبات برسانند.‌ چنانچه این افراد در تمام مراحل موفق شدند، می توانند شماره NHS خود را از طریق پست دریافت کنند.

یکی از مدارکی که مهاجران برای درخواست NHS نیاز دارند، شماره بیمه ملی (NI) است. خوشبختانه، کلیه افرادی که قبلاً مجوز اقامت بیومتریک دارند، قبلاً این مجوز را دریافت کرده اند، زیرا شماره NI در پشت مجوز آنها چاپ شده است.

 

تفاوت بین مراقبت های خصوصی و عمومی

تقریباً ۱۲ درصد از شهروندان بریتانیا دارای پوشش بیمه ای خصوصی هستند. بسیاری از افرادی که از بیمه خصوصی در بریتانیا برخوردارند، این خدمات را به عنوان بخشی از بسته مزایای ویژه کارمندان و کارگران دریافت می کنند. از مزایای اصلی بیمه خصوصی، می توان به کاهش زمان انتظار و تسهیلات آسان و شخصی تر اشاره کرد. اغلب کلینیک‌ها و بیمارستان‌های خصوصی در بریتانیا، در شهر لندن و سایر شهرهای بزرگ این کشور قرار دارند. به طور کلی، بیمارستان های خصوصی اغلب تمایل دارند در نوع بسیار ویژه‌ ای از مراقبت های بهداشتی، خدمات خود را به شهروندان ارائه دهند. به عنوان مثال، لزوماً برای دسترسی به خدمات اورژانسی نیازی نیست به یک بیمارستان خصوصی مراجعه کنید. با این حال، ممکن است برای دریافت خدمات اورژانس عمومی ناگزیر باشید به یک‌ بیمارستان خصوصی مراجعه نمایید.

در حالی که اغلب امکانات خصوصی در سیستم مراقبت های بهداشتی بریتانیا، توسط موسسات انتفاعی ارائه داده می شوند، چندین موسسه خصوصی غیرانتفاعی وجود دارند که توسط صندوق های خصوصی یا از طریق موسسات خیریه اداره می شوند.

 

بهترین بیمارستان ها و مراکز درمانی انگلستان

هنگامی که بیماران برای درمان نیاز دارند به بیمارستان مراجعه کنند، مایلند اطمینان حاصل کنند که در طول بیماری از آنها به خوبی مراقبت می شود. بریتانیا دارای برخی از بهترین امکانات و متخصص ترین پزشکان در جهان است، با این حال برخی از آنها  در مقایسه با سایر پزشکان خبره تر و‌ماهرتر هستند. برخی از بیمارستان‌های انگلستان که بهترین عملکرد را دارند نیز از قدیمی‌ترین بیمارستان‌های این کشور محسوب می شوند. بسیاری از آنها در رشته‌های خاصی تخصص دارند که آنها را واقعاً از سایر بیمارستان ها متمایز می‌کند.

بیمارستان هایی که در فهرست بیمارستان های برتر انگلستان قرار دارند، همگی بر اساس تعدادی دسته بندی مختلف رتبه بندی شده اند و کلیه عوامل موثر در رتبه بندی بیمارستان ها برای آنها در نظر گرفته شده است. این عوامل مهم شامل کارایی پرستاران، پزشکان و سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی، جنبه های ایمنی، گزینه های غذایی، کنترل کیفیت، مراقبت از بیمار و میزان مرگ و میر است.

 

بیمارستان دانشگاه کمبریج، بنیاد NHS  کمبریج

این بیمارستان در فهرست بهترین بیمارستان های انگستان قرار دارد. بیمارستان دانشگاه کمبریج با مدیریت حرفه ای خود که زمانی به عنوان NGS آدنبروک شناخته می شد، کاملاً به شفافیت اعتقاد دارد و مراقبت های فوق العاده ای را به بیماران در تمام بخش ها ارائه می دهد. یکی از مهمترین جنبه های عملکرد این بیمارستان، زمان انتظار کوتاهی است که بیماران تجربه می کنند.

 

موسسه تحقیقات سرطان بیمارستان سلطنتی لندن

سرطان هنوز یک بیماری ترسناک به حساب می آید، اما در انستیتوی تحقیقات سرطان بیمارستان سلطنتی لندن، کارکنان به سختی تلاش می کنند تا درمان های جدید و ابتکاری را برای انواع سرطان ها و تومورها پیدا کنند. این مرکز که یکی از تخصصی ترین مراکز برتر در درمان سرطان در انگلستان است، مراقبت های فوق العاده ای را به بیماران ارائه می دهد.

 

بیمارستان فریمن، نیوکاسل

این بیمارستان در شمال شرق انگلستان قرار دارد. بیمارستان فریمن نیوکاسل، به دلیل کیفیت بالای عمل های پیوند مفصل و لگن دارای شهرت بسیار زیادی است. این بیمارستان همچنین، در نصب سمعک و ارائه بالاترین سطح درمان برای بیماری های قلبی، مشکلات کلیوی و مشکلات پانکراس تخصص دارد. بیمارستان فریمن نیوکاسل دارای یک بخش انکولوژی بی نظیر در انگلستان است.

 

بیمارستان کودکان بیرمنگام

داشتن یک کودک بیمار همواره نگران کننده است، اما والدین می توانند به سطح مراقبت های ارائه شده برای کودکان خود در بیمارستان کودکان بیرمنگام اعتماد کنند. این بیمارستان با برخورداری از زبده ترین پزشکان اطفال در انگلستان به یک مرکز درمانی فوق العاده برای مداوای کودکان تبدیل شده است.

 

رویال برکشایر NHS

رویال برکشایر به عنوان یکی از تمیزترین بیمارستان‌های بریتانیا شناخته می‌شود.این بیمارستان در کلیه پارامترها، امتیاز بالاتری از سطح میانگین ملی این کشور را به خود اختصاص است. این بیمارستان با تاکید بر ارائه بهترین امکانات به بیماران، به مراقبت از بیماران زوال عقل می پردازد.  بیمارستان رویال برکشایر انگلستان بیش از ۸۰۰ تخت دارد. این بیمارستان همچنین یکی از بزرگترین بیمارستان های بریتانیا و  یکی از قدیمی ترین بیمارستان هایی است که از دهه ۱۸۳۰ تاکنون فعالیت داشته است.

 

سخن پایانی

انگلستان دارای قدرتمندترین سیستم خدمات درمانی و‌ مراقبت های بهداشتی در جهان است. سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است.

چنانچه قصد دارید به انگلستان سفر یا مهاجرت کنید، آگاهی از سیستم درمانی این کشور یک ضرورت به حساب می‌ آید. در این مقاله سعی کردیم سیستم خدمات درمانی و بهداشتی انگلستان را به تفصیل برای شما عزیزان شرح دهیم.

چنانچه پاسخ سوالات خود را د این مقاله نیافتید یا قصد دارید به انگلستان یا هر کشور دیگری مهاجرت کنید از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

 

 

 

  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

  • روش های مهاجرت به امارات
  • روش های مهاجرت به ترکیه
  • روش های مهاجرت به روسیه
  • روش های مهاجرت به انگلستان
  • روش های مهاجرت به استرالیا
  • روش های مهاجرت به کانادا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با موسسه مهاجرتی کیان ویزا