رتبه ها و شاخص های بین المللی ایالات متحده آمریکا

رتبه ها و شاخص های بین المللی ایالات متحده آمریکا

رتبه ها و شاخص های بین المللی ایالات متحده آمریکا

مناظر زیبا، فرصت های شغلی عالی، سبک زندگی آرام و درآمد بالا، از جمله دلایلی بسیاری به شمار می روند که افراد مختلف ازسراسر جهان برای زندگی ایالات متحده را انتخاب می کنند. برای برخی از افراد، مهاجرت به ایالات متحده یکی از بهترین شیوه های تحقق رویای آمریکایی است. برخی دیگر برای ادامه تحصیلات عالی و یافتن شغلی با درآمد بالا به ایالات متحده آمریکا مهاجرت می کنند.
چنانچه قصد دارید به ایالات متحده مهاجرت کنید، این مقاله به شما کمک می کند تا با مزایا و معایب این کشور پهناور آشنا شوید، موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا این مقاله را به رتبه ها و‌ شاخص های بین المللی ایالات متحده اختصاص داده است، آگاهی از این قبیل اطلاعات به شما در تعیین اهداف شخصی خود برای زندگی در ایالات متحده کمک می کند. پس تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

کارآفرینی و ایجاد کسب و‌ کار در ایالات متحده

آیا رویای افتتاح یک تجارت در ایالات متحده و زندگی رویای آمریکایی را در سردارید؟ افتتاح یک رستوران در نیویورک، یک نانوایی در سانفرانسیسکو، یک بوتیک پوشاک در لس آنجلس، یا یک استارت آپ در میامی؟ … به لطف نفوذ بین المللی، پویایی و جذابیت بازار در این کشور، فرصت های فوق العاده ای برای کارآفرینان از سراسر جهان در ایالات متحده وجود دارد. مهاجرانی که اطلاعات دقیقی از نحوه راه اندازی کسب و‌ کار در ایالات متحده دارند، به راحتی می توانند تجارت خود را به این کشور منتقل کنند.
راه اندازی کسب و کار و ایجاد کارآفرینی در ایالات متحده دارای مزایای متعددی برای کارآفرینان از همه اقشار است. در ایالات متحده آمریکا روحیه کارآفرینی بسیار قوی وجود دارد. ایالات متحده که قاطعانه دوستدار تجارت است، یکی از بهترین مقاصد برای کارآفرینی به شمار می‌ رود. پروژه و ایده شما هر چه که باشد، این کشور یک محیط تجاری غنی، پویا و نوآورانه را برای کسب و‌ کار شما فراهم می کند.
بر اساس یک مطالعه فرانسوی که اکوسیستم کارآفرینی را در ۷۵ شهر در سراسر جهان مقایسه کرد، پنج کلان شهر آمریکا شامل: نیویورک، سانفرانسیسکو، لس آنجلس، بوستون و شیکاگو را در بین ده شهر برتر جهان برای کارآفرینی قرار داد.
راه اندازی شرکت ها در این کشور بسیار سریع و آسان است. اگرچه ممکن است راه اندازی کسب و‌ کار بر اساس وضعیت قانونی انتخاب شده متفاوت باشد، اما به طور کلی، روند راه اندازی یک کسب و کار در ایالات متحده حتی برای افراد غیر مقیم هم نسبتاً ساده و سریع است. علاوه بر این، در برخی از ایالت‌ های این کشور مالیات به‌ ویژه برای شرکت‌ ها سودمند است.

رتبه ها و شاخص های بین المللی ایالات متحده آمریکا
رتبه ها و شاخص های بین المللی ایالات متحده آمریکا

سطح رفاه و کیفیت زندگی در ایالات متحده

ایالات متحده در بسیاری از ابعاد رفاهی و کیفیت زندگی نسبت به سایر کشورها از نظر شاخص زندگی بهتر، عملکرد بسیار خوبی دارد. با توجه به تحقیقات و آمارها این کشور از نظر درآمد، شغل، آموزش، کیفیت زندگی، ارتباطات اجتماعی و رضایت از زندگی از میانگین عملکرد بالایی برخورداراست.
اگرچه ثروت نمی تواند خوشبختی را در پی داشته باشد، اما وسیله مهمی برای دستیابی به استانداردهای بالای زندگی است. در ایالات متحده، میانگین درآمد سرانه خالص تعدیل‌ شده خانگی۵۱۱۴۷ دلار در سال است که بسیار بیشتر از میانگین OECD است که معادل ۳۰۴۹۰ دلار در سال می باشد.
از نظر اشتغال، حدود ۶۷ درصد از افراد ۱۵ تا ۶۴ ساله در ایالات متحده دارای شغل های پردرآمد هستند که کمی بالاتر از میانگین اشتغال OECD یعنی ۶۶ درصد است. تحصیلات و مهارت های خوب شرط مهمی برای یافتن بهترین شغل ها هستند. در ایالات متحده، ۹۲ درصد از بزرگسالان ۲۵ تا ۶۴ ساله تحصیلات متوسطه را به پایان رسانده اند.

شهروندی در ایالات متحده

آمریکایی ها به خود می بالند که متشکل از ملتی از مهاجران هستند که به ساختن کشور کمک کردند و جامعه و فرهنگ آن را غنی ساختند. با این حال تنش مداومی بین استقبال از تازه واردان و نگرانی از تغییر شخصیت ملت در این کشور وجود داشته است. از سال های اولیه پایه گذاری جمهوری در ایالات متحده، قوانینی به تصویب رسیده است که دیدگاه های مختلف را نشان می دهد و دستورالعمل هایی برای آموزش شهروندان آینده در مورد تاریخ، ارزش ها، حقوق و مسئولیت های آمریکا تدوین شده است.
شهروندی ایالات متحده مجموعه حقوقی است که این کشور به شهروندان خود ارائه می دهد. به طور متوسط، ۲۴ ماه تا ۲۸ ماه طول می کشد تا مراحل تابعیت خود را تکمیل کنید و شهروند ایالات متحده شوید. فرآیند تابعیت دارای ۵ مرحله کلی است. این فرآیند با پر کردن فرم N-۴۰۰ آغاز می شود و با ادای سوگند وفاداری پایان می یابد.

یافتن شغل و میزان درآمد در ایالات متحده

ایالات متحده آمریکا یک مقصد شغلی بسیار مطلوب در خارج از کشور است. این کشور که به لحاظ جذب متخصصان و کارگران ماهر در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته است، ترکیبی عالی از فرهنگ کاری پویا و استاندارد بالای زندگی را به شهروندان ارائه می دهد. افرادی که دارای مهارت ها، توانایی و سازگاری بسیار مناسبی هستند می توانند به راحتی حرفه خود را در ایالات متحده راه اندازی کنند. اغلب افراد در این کشور از حقوق و دستمزد منصفانه ای برخوردارند.‌

تحصیلات در دانشگاه ها و رشته ها مختلف در ایالات متحده

دلایل زیادی وجود دارد که دانشجویان، ایالات متحده را برای تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انتخاب می کنند. ایالات متحده آمریکا کشوری بسیار وسیعی است که شاخص دانشگاه های هر ایالت آن از نظر فرهنگ، آب و هوا، تاریخ، اقتصاد و غیره ویژگی های منحصر به فردی دارند. نیویورک بسیار متفاوت از آلاسکا است. در هریک از این ایالت ها دانشگاه های متعددی وجود دارد. تحصیل در این کشور، یک فرصت بسیار خوب برای آینده شغلی شماست. اغلب دانشگاه های این کشور از رتبه بسیار بالایی در رنکینگ جهانی برخوردارند.‌ بنابراین با تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه های این کشور می توانید در کلیه کشورهای جهان به راحتی حرفه مورد علاقه خود را پیدا کنید.‌
فرهنگ دانشجویی در دانشگاه های ایالات متحده آمریکا را می توان به عنوان فرهنگ “کار سخت، بازی سخت” توصیف کرد. کلاس‌ها معمولاً از نظر تحصیلی چالش برانگیز هستند و تکالیف زیادی دارند، اما از شما یک فرد حرفه ای می سازند.

سلامت عمومی در ایالات متحده

سیستم بهداشت عمومی ایالات متحده یک شبکه پیچیده از سازمان‌های دولتی، سیستم‌ های ارائه مراقبت‌ های بالینی، سازمان‌ های مبتنی بر جامعه، کسب‌ و کارهای خصوصی و سایر سازمان‌ هایی است که برای حمایت از سلامت و رفاه آمریکایی‌ ها با هم کار می‌کنند.
عملکرد بهداشت عمومی تحت قوانین فدرال، ایالتی و محلی است. دولت فدرال می تواند از طریق تصمیمات مالی خود و با اعمال صلاحیت خود بر تجارت بین ایالتی، بر عملکرد بهداشت عمومی تأثیر بگذارد. با این حال، اکثر مقامات بهداشت عمومی در اختیار ایالت ها هستند.

صنعت ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده دارای یکی از قدرتمندترین صنایع در جهان است.‌ این کشور سومین تولید کننده بزرگ‌ جهان محسوب می شود. ایالات متحده در سه ماهه اوا سال ۲۰۱۸ به میزان ۲ تریلیون دلار در بخش صنایع کسب درآمد داشته است.
از آنجا که ایالات متحده یک کشور قدرتمند صنعتی است، یافتن کار در بهش صنایع در این کشور بسیار راحت است.‌ متخصصان در صنایع مختلفی می توانند از طریق مهاجرت به این کشور از درآمد بالایی برخوردار شوند.

کیان ویزا
کیان ویزا

قدرت نظامی ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده یکی از قدرتمندترین ارتش در جهان را دارد. نیروهای مسلح ایالات متحده نیروهای نظامی این کشور هستند. نیروهای مسلح ایالات متحده از شش شاخه خدماتی تشکیل شده اند که عبارتند از: ارتش، سپاه تفنگداران دریایی، نیروی دریایی، نیروی هوایی، نیروی فضایی و گارد ساحلی. رئیس‌جمهوری ایالات متحده فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور را به عهده دارد. سیاست‌‌های نظامی این کشور از طریق وزارت دفاع (DoD) و وزارت امنیت داخلی (DHS) که هر دو بخش اجرایی فدرال هستند، سازماندهی می شوند. این ارگان ها به‌ عنوان ارگان‌ های اصلی عمل می‌ کنند.

اقتصاد ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا دارای قدرتمندترین اقتصاد جهان است. این کشور در سال ۲۰۲۱ تولید ناخالص داخلی خود را پس از یک‌ کاهش ۳.۴ درصدی به رشد ۵.۷ درصدی رساند. اقتصاد ایالات متحده در سال ۲۰۲۱، ۶.۷میلیون شغل ایجاد کرد.‌

کشاورزی در ایالات متحده

کشاورزی صنعت بزرگی در ایالات متحده محسوب می شود. این کشور صادر کننده خالص مواد غذایی در جهان است.‌ گزارش ها و سرشماری کشاورزی در سال ۲۰۱۷ در ایالات متحده نشان داد که حدود ۲.۰۴ میلیون مزرعه در این کشور وجود دارد که مساحتی حدود ۹۰۰ میلیون جریب (۱،۴۰۰،۰۰۰ مایل مربع) را پوشش می‌ دهد.

زندگی، مرگ‌ و میزان خوشبختی در آمریکا

براساس دهمین گزارش سالانه جهانی شادی که توسط شبکه راه حل های توسعه پایدار سازمان ملل منتشر شد، ایالات متحده اکنون با فاصله کمی از ایرلند، آلمان و کانادا در رتبه شانزدهمین شادترین کشور جهان قرار دارد. مردم ایالات متحده یکی از شادترین مردم در جهان هستند، امید به زندگی در میان مردم این کشور بسیار بالاست و اغلب از زندگی خود راضی و‌ خشنودند.

سخن پایانی
همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم ، دلایل بسیاری وجود دارد که اغلب افراد از سراسر جهان مهاجرت به ایالات متحده را انتخاب می کنند. آمریکا که به سرزمین رویاها معرف است، یک کشور آزاد است که فرصت های پیشرفت بسیاری را به شهروندان خود ارائه می کند.‌ در صورتی که قصد دارید به ایالات متحده و یا هر کشورهای دیگر مهاجرت کنید از طریق تلفن های ۰۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان کیان‌ ویزا تماس بگیرید. کارشناسان ما، در اسرع شما را از آغاز تا پایان فرآیند مهاجرت همراهی خواهند کرد.

  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

  • روش های مهاجرت به امارات
  • روش های مهاجرت به ترکیه
  • روش های مهاجرت به روسیه
  • روش های مهاجرت به انگلستان
  • روش های مهاجرت به استرالیا
  • روش های مهاجرت به کانادا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با موسسه مهاجرتی کیان ویزا