بهترین مراکز تفریحی استانبول

بهترین مراکز تفریحی استانبول

بهترین مراکز تفریحی استانبول

سالیان زیادی، فعالیت‌های تفریحی در استانبول طیف وسیعی از انتخاب‌ها را به کلیه گروه‌های سنی از سراسر جهان ارائه داده است. این شهر مملو از مراکز خرید مجلل، استراحتگاه‌ها، اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری، رستوران­های متعدد با غذاهای ترکی و بین‌المللی و چشمه‌های آب گرم است.

استانبول که به پل بین اروپا و آسیا شهرت دارد، تلفیق با شکوهی از زندگی مدرن و سنتی است. این دو دنیای متفاوت و در عین­حال جذاب، با تاریخ غنی و درخشان، با خیابان‌های شلوغ و پر تحرک، و با مجموعه‌ای از اماکن تفریحی و گردشگری خود، الماس پنهانی است که در هر گوشه‌ای از این شهر به انتظار گردشگران نشسته است.

هنگامی که به استانبول ترکیه فکر می‌کنید اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد چیست؟

فرهنگ و تاریخ غنی؟ معماری زیبا و باشکوه؟ مناظررنگارنگ و خیره کننده؟ بازارها و مراکز  خرید فوق‌العاده با مشهورترین برندها؟ اماکن تاریخی؟ موزه‌ها؟ قایق سواری بر روی دریای مرمره؟

به عنوان شهری که حدودا ۲۰۶۳ مایل مربع مساحت دارد، برنامه‌ریزی برای سفر به استانبول کار چندان راحتی نیست. از بازدید از مراکز تفریحی، گردشگری و تاریخی بی‌نظیر گرفته تا  تنگه بسفر، کارهای زیادی برای انجام خواهید داشت.

از این رو موسسه حقوقی مهاجرتی کـیان ویـزا  با تدوین این مقاله به عنوان یک راهنما، به شما در انتخاب مکان‌های تفریحی خود کمک می­کند که بتوانید تعطیلات بسیار خاطره‌انگیزی برای خود و خانواده­تان رقم بزنید.

معرفی بهترین مکان‌های تفریحی استانبول
معرفی بهترین مکان‌های تفریحی استانبول

در ادامه به معرفی بهترین مکان‌های تفریحی استانبول می‌پردازیم:

معرفی بهترین مکان‌های تفریحی استانبول

مکان­های تاریخی استانبول

از باروهای قلعه یدیکوله دیدن کنید

ساعت بازدید: 9:30 صبح تا 6 عصر

هزینه ورودی: 5/1 یورو

قلعه یدیکوله یکی از جذاب­ترین و پربازدید­ترین مکان­های تفریحی شهر استانبول است. این قلعه در حومه شهر در 5/5 کیلومتری جنوب غربی مکانی به نام سلطان­نامه در منطقه فاتیح استانبول واقع شده است. این مکان در قرن پنجم به فرمان امپراتور تئودوسیوس دوم بنا شد، این قلعه به عنوان بخش جنوبی دیوارهای دفاعی قسطنطنیه به حساب می‌آمد.

هنگامی که عثمانی‌ها این شهر را فتح کردند، از قلعه یدیکوله برای دفاع از قلمرو خود استفاده می‌کردند اما بعدها این مکان تبدیل به زندان شد.‌ این قلعه مخوف­ترین سیاه چال تاریخ استانبول به شمار آید. در این زندان، افراد معروفی مانند کنستانتین برانکووانو با فرزندانش، شاهزاده پترو سرسل حاکم رومانی، آخرین امپراتور ترابیزوند و سلطان عثمان دوم، دوران محکومیت خود را سپری کردند. اما از سال 1985 این زندان مخوف تبدیل به موزه شد.

کلیه درهای بزرگ و اصلی این قلعه، از طلا ساخته شده است، بنابراین می­توان گفت که در آن زمان  ارزشمندترین مکان­ در استانبول به شمار می­رفته است. قلعه یدیکوله دارای 7 برج است. گفته می­شود که این قلعه در ابتدا 4 برج داشته، اما در سال 1543 با فرمان سلطان محمد فاتح 3 برج دیگر به آن اضافه شد. در این قلعه موزه کوچکی قرار دارد که بازگو کننده چگونگی ساخت این قلعه شگفت­انگیز است.

قلعه روملی حصار

ساعت بازدید: 9 صبح تا 7 عصر

هزینه ورودی: 10 لیر

قلعه روملی حصار که یکی از جذابترین مکان­های گردشگری و جاذبه­های توریستی استانبول است، از قلعه­های معروف استانبول است. این قلعه شگفت­انگیز در بخش اروپایی شهر استانبول بالای تپه­ای در مجاورت تنگه بسفر قرار دارد. می­توان گفت که قلعه روملی حصار نماد شهر استانبول است. تاریخ ساخت این قلعه به سال­ 1452 بازمی­گردد. گفته می­شود این قلعه تنها در عرض 4 ماه ساخته شده است که بسیار شگفت­آور است. فرمان احداث قلعه روملی حصار را سلطان محمد دوم صادر کرده است.

در آن زمان قلعه روملی حصار در قلمرو رومی­ها قرار داشته، اما در سال 1453 عثمانی­ها به این شهر حمله کردند و طی محاصره یک ماهه شهر، این بخش از قلمرو رومیان را تصرف کردند و این مکان را پایتخت امپراتوری خود قرار دادند.

این قلعه دیدنی دارای سه برج اصلی و بسیار مهم و یک برج کوچک است. بر روی دیوارهای آن 13 برجک دیدبانی قرار دارد. علاوه براین برج بزرگی که در وسط قلعه رومی حصار قرار دارد به شکل یک منشور 12 ضلعی است. این برج به نام خلیل پاشا معروف است.

کاخ خیره کننده بیلربی

ساعات بازدید: همه روزه به جز دوشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر

هزینه ورودی: ۶۰ لیر

کاخ بیلربی، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر استانبول است.‌ این کاخ زیبا در بخش آسیایی شهر استانبول قرار دارد.

کاخ بیلربی در قرن نوزدهم به فرمان سلطان عبدالعزیز ساخته شد.‌ این کاخ با دکوراسیون داخلی و اثاثیه مجلل، کف‌های مرمری، لوسترهای کریستالی، ملحفه‌ها و مبلمان بسیار زیبای اروپایی، زندگی باشکوه گذشتگان را به نمایش می‌گذارد.‌

این کاخ که در محله بلربینیا شهر استانبول واقع شده است توسط معمار معروف سرکیس بالیان ساخته شد.

کاخ بیلربی دارای چندین اقامتگاه ییلاقی است که ویژه همراهان سلاطین عثمانی بوده است. در زمان حکومت عثمانیان از این کاخ برای اقامت میهمانان خارجی استفاده می‌کردند، بنابراین به تزئین این مکان اهمیت بسیاری می‌دادند.

در این کاخ بی­نظیر، آثار نفیسی از پادشاهان عثمانی به جا مانده است. کاخ بیلربی دارای باغ­های متعدد و زیبایی است که بازدید از این کاخ به ساعت‌ها زمان نیاز دارد.

از چشم انداز برج گالاتا شگفت زده خواهید شد

ساعات بازدید: همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر

هزینه ورودی: برای  بزرگسالان ۲۵ لیر و برای کودکان ۱۲ لیر

برج‌ گالاتا، یکی از بی‌نظیرترین و معروفترین مکان‌های تفریحی و گردشگری استانبول است. این برج ۶۷ متری، حدود ۷۰۰ سال پیش یعنی سال ۱۳۸۳ میلادی در دوران امپراتوری بیزانس ساخته شد.‌ برج‌گالاتا در بخش اروپایی این شهر قرار دارد.‌ گالاتا دارای دو برج است که یکی از آنها در آب و دیگری در خشکی قرار دارد.‌ در گذشته از این برج به عنوان فانوس دریایی استفاده می‌کردند.

برج گالاتا دارای یک رصدخانه است که یک نمای ۳۶۰ درجه­ای از شهر استانبول را به نمایش می‌گذارد.‌ در طبقات فوقانی این برج، رستوران‌ها و کافه‌هایی قرار دارند که بازدیدکنندگان و گردشگران قادرند ضمن صرف غذا از چشم‌انداز بی­نظیر و زیبای این منطقه لذت ببرند.

آرامش خاطر را در جزایر پرنس خواهید یافت

ساعات بازدید: همه روزه

هزینه ورودی: 10 لیر

جزایر پرنس که نام دیگر آن آدالار است یکی از زیباترین و معروفترین جاذبه‌های توریستی شهر استانبول است.‌

در نزدیکی استانبول در دریای مرمره جزایری قرار دارند که برای سفر به آنها باید از قایق استفاده کنید.

در زمان حکمرانی عثمانی‌ها، اغلب شاهزادگان به این جزایر تبعید می‌شدند.‌ اما امروزه این جزایر به یکی از جذابترین جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده است. این جزایر در جذب گردشگران بسیاری از سراسر جهان بسیار موفق بوده است.‌

طبیعت بسیار زیبا و‌جذاب این جزایر آرامش را به گردشگران هدیه می‌کند.‌ در صورتی که مایلید به دور از هیاهو و آلودگی هوای شهر، چند روزی را در آرامش سپری نمایید، به این جزایر سفر کنید.

در این جزایر کلبه­ها و ویلاهای بسیار زیادی برای اقامت گردشگران وجود دارد. علاوه بر  اینها یک کلسیا به نام آیایورکی در این جزیره ساخته شده، که به یکی از مکان­های دیدنی این جزیره تبدیل شده است.

در این جزیره می­توانید دوچرخه کرایه کنید و با آن اطراف این جزیره زیبا را بگردید.

غرق در شکوه کاخ دولما باغچه خواهید شد

ساعات بازدید :9 صبح تا 6:30 عصر

هزینه ورودی: کاخ 120 لیر و ورودی حرم 90 لیر

کاخ با شکوه و‌ پرآذین دولما باغچه، نفوذ آشکار معماری و طراحی دکوراسیون اروپایی بر معماری عثمانی در قرن نوزدهم را به نمایش می‌گذارد.

این کاخ در سال ۱۸۵۴ به فرمان سلطان عبدالمجید به منظور اقامتگاه سلاطین عثمانی بنا شد.

کاخ دولما باغچه در سال­های تأسیس جمهوری ترکیه به عنوان یک اقامتگاه رسمی مورد استفاده قرار می­گرفت و آتاتورک (بنیانگذار ترکیه مدرن) در سال ۱۹۳۸ در این مکان چشم از جهان فروبست.

در این کاخ باشکوه ۲۸۵ اتاق، ۴۳ سرسرا و ۶ حمام به سبک ترکی وجود دارد. مساحت این کاخ بیش از ۱۱۰۰۰۰ متر مربع است.

بازدید از برج دختر

ساعت بازدید: 10 صبح تا 6:45 عصر

هزینه ورودی: 30 لیر

از دیگر مکان­های دیدنی و تاریخی استانبول می­توان به برج دختر اشاره کرد. این برج که قدمت بسیار زیادی دارد در تنگه بسفر واقع شده است. چنانچه قصد سفر به این مکان را دارید باید از قایق استفاده کنید. این برج 23 متری هزار سال پیش در زمان امپراتوری روم شرقی بنا شد. برج دختر در یک جزیره بسیار معروف قرار دارد. در طول تاریخ استفاده­های متفاوتی از این برج شده است.  از این مکان گاهی به عنوان یک برج دفاعی استفاده شده و زمانی نیز به  گمرک، و یا ایستگاه رادیویی تغییر کرده است. اما اکنون  این برج زیبا و دیدنی به یک موزه تبدیل شده است.

در این برج رستوران­ها و کافه­هایی قرار دارند که می­توانید ضمن صرف یک غذای بسیار خوشمزه از مناظر بی­نظیر این منطقه لذت ببرید.

مراکز تفریحی استانبول
مراکز تفریحی استانبول

برای اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه­های گردشگری و تفریحی استانبول مقاله بهترین­ مکان­های گردشگری استانبول کیـان ویــزا را مطالعه فرمایید.

روستای کانلیکا،  استانبول قدیم

ساعت بازدید: همه روزه

هزینه ورودی: رایگان

روستای کانلیکا، با محله­های قدیمی خود به یکی از جاذبه­های توریستی و تفریحی استانبول تبدیل شده است. این روستا در بخش آسیایی شهر استانبول قرار دارد. با قدم زدن در میان کوچه­های این روستای دیدنی و زیبا می­توانید زندگی مردمانی که در گذشته در این روستا زندگی می­کردند را مشاهده نمایید زیرا روستای کانلیکا هنوز هم همان ویژگی­های قدیمی این بخش از شهر را حفظ کرده است.

در این روستا، عمارت­های چوبی با قدمت بسیار زیاد وجود دارد. علاوه براین فروشگاه­های متعدد و متنوعی از خواربار فروشی، میوه و سبزی فروشی در این روستای توریستی به چشم می­خورد.

روستای کانلیکا در زمان حکمرانی عثمانی­ها، یک منطقه بسیار باشکوه و مجلل به شمار می­رفته است و افراد ثروتمند و درباری در این مکان زندگی می­کردند.

تنها رصدخانه در شهر استانبول متعلق به این روستا می­باشد. این رصدخانه روی تپه­ای ساخته شده است که چشم­انداز بسیار زیبایی از پل بسفر را به نمایش می­گذارد.

با بازدید از حمام خرم سلطان، شکوه حکومت عثمانی­ها را نظاره نمایید

ساعت بازدید: 8 صبح تا 10 شب

هزینه ورودی: 55 تا 160 یورو

 

حمام خرم سلطان یکی از  برجسته­ترین و باشکوه­ترین جاذبه­های گردشگری و مکان­های تفریحی شهر استانبول است. این حمام در منطقه فاتح، محله جانکورتاران، در میدان ایاصوفیه واقع شده است.

حمام خرم سلطان که به یکی از پربازدیدکننده­ترین و مهمترین مکان­های گردشگری این شهر تبدیل شده است در قرن شانزدهم میلادی در زمان حکومت سلطان سلیمان قانونی بنا شد. این بنا به دستور خرم سلطان که تنها همسر عقدی سلطان سلیمان بود برای مردم مسلمان شهر در نزدیکی مسجد استانبول ساخته شد. از این رو نام این حمام را خرم سلطان گذاشتند.

این حمام که از یکی شاهکارهای معماری آن زمان به شمار می­رود، در میان دو مسجد معروف به نام­های مسجد آبی و ایا صوفیه واقع شده است و به دست معمار مشهور سلطان سلیمان به نام استاد سینان ساخته شده است. این حمام از چند قسمت مختلف تشکیل شده که شامل سالن­های گرم، سرد و داغ می­باشد.

حمام خرم سلطان هنوز هم به عنوان حمام استفاده می­شود و خدماتی در آن انجام می­شود که هرکدام هزینه جداگانه­ای دارد.

 

نقاشی‌های بسیار زیبای کلیسای چورا شما را در جای خود میخکوب می‌کنند

ساعات بازدید: ساعت 9 صبح تا 6 عصر

هزینه وودی: 54 لیر

چورا در زبان یونانی به معنای کشور است. این کلیسا که در واقع به نام سنت ناجی چورا نام دارد، درست خارج از دیوارهای شهر قسطنطنیه قرار دارد.

اولین ساختمان کلیسای چورا در قرن پنجم بنا شد و چیزی که اکنون شاهد آن هستید، ششمین بازسازی این بنا به شمار می‌رود. زیرا این کلیسا در قرن نهم به کلی ویران شد و از قرن یازدهم تا قرن چهاردهم چندین بازسازی را پشت سر گذاشته و چهره آن به کلی تغییر کرده است.

کلیسای چورا پس از فتح قسطنطنیه توسط عثمانی‌ها به مسجد تبدیل شد. در سال ۱۹۴۵ این کلیسا یا مسجد آن زمان به عنوان موزه فعالیت خود را آغاز کرد، اما در سال۲۰۲۰ مجدداً به یک مسجد فعال تبدل شد.

در این مکان نقاشی‌های خیره­کننده‌ای از شمایل مسیح، شجره­نامه او و داستان عهد جدید وجود دارد.

موسسه حقوقی و مهاجرتی کـیان ویـزا  معروف­ترین پارکهای استانبول را به شما عزیزان معرفی می­کند:

پارک­های  استانبول

بهشت را در آکواریوم استانبول مشاهده کنید.

ساعت بازدید: همه روزه از 12 ظهر تا 8 شب، روزهای شنبه و یکشنبه از 12 ظهر تا 10 شب

هزینه ورودی: خرید اینترنتی 70 لیر و خرید حضوری 225 لیر

چنانچه به چیزی سرگرم کننده برای خود و خانواده خود نیاز دارید، آکواریوم استانبول مکانی است که کلیه افراد صرف نظر از سن، جنس و نژاد این مکان زیبا و فوق‌العاده را تحسین می‌کنند.

به عنوان بزرگترین آکواریوم موضوعی جهان، با مجموعه‌ بی‌نظیری از گونه های مختلف آبزیان، تلفیق نمایشگاه­ها و حیوانات مختلف از جنگل‌های استوایی تا دریای سیاه، به طور یقین ارزش آن را دارد که یک روز خود را به بازدید از این مکان فوق‌العاده اختصاص دهید.‌

با تماشای یک فیلم ۵ بعدی، می‌توانید به راحتی در مه، باد و آب غوطه ور شوید و لذت ببرید‌.

پارک ژوراسیک استانبول

ساعت بازدید: 10 صبح تا 9 شب

هزینه ورودی:20 دلار

این پارک یکی از مکان­های تفریحی و گردشگری شهر استانبول است که در مرکز خرید فروم یکی از معروف­ترین و بهترین مراکز خرید این شهر احداث شده است. این پارک در بخش اروپایی شهر استانبول قرار دارد.

پارک ژوراسیک که حدود 10 هزار متر مربع مساحت دارد، دارای ویژگی­های منحصر به فردی است نظیر برخورداری از 70 گونه دایناسور که همگی شبیه­سازی شده­اند. علاوه بر دایناسورها این پارک بی­نظیر و دیدنی تخم­ها و استخوان­های این موجودات افسانه­ای را به نمایش گذاشته است.

از دیگر ویژگی­های این پارک، وجود منابع و اطلاعات در مورد دایناسورها و نحوه زندگی و انقراض آنها  است که این مجموعه در اختیار بازدیدکنندگان این پارک قرار می­دهد.

در پارک ژوراسیک علاوه بر موارد بالا، وجود یک سینمای 6 بعدی در این پارک، آن را به مکانی بسیار جذاب و دیدنی مبدل کرده است. این پارک همچنین دارای یک آزمایشگاه آموزشی و چندین فروشگاه و یک سالن نمایش انیمیشن، سرزمین بازی لیز استانبول و کافه و رستوران است.

پارک مینیاتورک

ساعات بازدید از 9 صبح تا 7 عصر

هزینه: ورودی  55 لیر ­

در واقع این مکان دیدنی یکی از بزرگترین پارک­های مینیاتوری جهان است. در این مکان جذاب مدل­هایی از برجسته­ترین میراث فرهنگی  به نمایش گذاشته شده است. البته تمامی آثار تاریخی  و مکان­های گردشگری که در استانبول قرار دارد را در این پارک نخواهید یافت، زیرا این پارک 135 مدل از مهمترین میراث فرهنگی را در خود جای داده است. اما از اینکه صدها اثر تاریخی را در یک مکان مشاهده کنید، شگفت­زده خواهید شد. 

بازدید از این مکان هنگامی مفید است که نمی­توانید به اندازه کافی در این شهر بمانید، از این رو، فرصت بازدید از کلیه جاذبه­های گردشگری – تفریحی و امکان تاریخی را از دست خواهید داد. بنابراین این مجموعه فوق­العاده این امکان را برای شما فراهم می­کند که نمونه کوچکی از این اماکن را مشاهده نمایید و با آنها آشنا شوید.

ترن هوایی استانبول (ویالند سابق)

ساعت بازدید: دوشنبه تا پنج شنبه 10 صبح تا 7 عصر، جمعه تا یکشنبه 10 صبح تا 9 شب

هزینه ورودی: بزرگسالان 259 لیر، کودکان 229 لیر

حدود ۲۰ دقیقه از جنوب مرکز استانبول، شهربازی افسانبول را خواهید یافت.          این شهربازی در سال ۲۰۱۳ با نام ویالند در شهر استانبول تاسیس شد. و بعدها، پس از گذشت چندسال از آغاز فعالیت خود نام آن به افسانبول تغییر کرد.‌ وسعت بسیار زیاد این شهربازی، امکان حضور ۱۵۰۰۰ نفر را فراهم کرده است.

به طور کلی شهربازی استانبول به سه بخش تقسیم می‌شود. در این مجموعه بازی­های متنوعی و هیجان‌انگیز زیادی وجود دارد از سرسره واکینک، جت اسکی، رودخانه وحشی گرفته تا چرخش ۳۶۰، تاب‌های غول پیکر و شگفت انگیز، اتاق جادو و …. اما برجسته‌ترین­ آنها ترن هوایی این شهربازی است که چهارمین ترن هوایی بزرگ در دنیا به شمار می‌رود.

این ترن هوایی با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت، لحظات هیجان­انگیز و فراموش نشدنی شادی را برای شما فراهم می‌کند

پارک طبیعت میهرابات

ساعات بازدید از 8 صبح تا 11 عصر

هزینه ورودی: رایگان

یکی دیگر از پارک­های دیدنی و بی­نظیر استانبول پارک طبیعت میهرابات است. این پارک که یک جاذبه گردشگری بسیار معروف است در محله کانلیجا در خیابان میهرابات استانبول قرار دارد.

این پارک در زمینی به مساحت 25 هکتار، احداث شده است. در این پارک بسیار زیبا، باغ­ها و درختان بزرگ و کهن­سال زیادی قرار دارد. این پارک در مجاورت تنگه بسفر قرار دارد و دارای چشم­انداز بسیار زیبایی از طبیعت این منطقه است. در پارک طبیعت میهرابات می­توانید علاوه بر پیاده­روی، دوخرچه سواری کنید.

ز ویژگی­های این پارک، وجود کافه­تریاها و ستوران­های متعدد است. علاوه بر گردش و تفریح می­توانید از نوشیدنی­ها و غذاهای آنها لذت ببرید و کمی استراحت کنید.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

همانطور که می­دانید استانبول یک شهر تاریخی و فرهنگی با مکان­های گردشگری بسیار زیادی است. از این رو موسسه حقوقی و مهاجرتی کیـان ویـزا پیشنهاد می­کند مقاله مربوط به بهترین موزه­های استانبول را مطالعه فرمایید.

پارک فنر باغچه

ساعات بازدید 24 ساعت شبانه­روز

هزینه ورودی: رایگان

پارک فنر باغچه که در منطقه کادیکوی در خیابان توریولو در محله فنر باغچه واقع شده است، یکی دیگر از پارک­های بی­نظیر و دیدنی استانبول است. این پارک در مجاورت دریای مرمر قرار دارد. پارک فنر باغجه  بزرگترین پارک این منطقه محسوب می­شود.

از ویژگی­های منحصر به فرد این پارک منظره بسیار زیبای آن است. در این پارک معروف­ترین کافه­های این شهر را می­توانید پیدا کنید. پارک فنر باغچه دارای زمین بازی ویژه کودکان، زمین فوتبال و تفر جگاه­های ساحلی است. در این پارک می­توانید علاوه بر پیاده­روی، دوچرخه­سواری نیز انجام دهید. این پارک نیز مانند سایر پارک­ها دارای کافه­ها و رستوران­های متعدد است.

در فصل بهار و با رویش گل­های رنگارنگ و زیبا، این مکان به یک پارک بی­نظیر و شگفت­آور تبدیل می­شود.

پارک گولهانه

ساعات بازدید از 7 صبح تا 10 عصر

هزینه ورودی: رایگان

پارک پارکولهانه یکی از قدیمی­ترین پارک­ها است که در محله کانکورتاران در خیابان فاتح استانبول قرار دارد. این پارک یکی دیگر از مکان­های تفریحی استانبول است که در کنار امکان تاریخی معروفی چون کاخ توپکاپی واقع شده است. در این پارک زیبا و قدیمی درختان کهن­سال بسیاری قرار دارد که به زیبایی این پارک افزوده است.

در زمان حکمرفمایی عثمانیان این پارک جزیی از باغ کاخ توپکاپی بود. پارک کولهانه در فصل پاییز بسیار جذاب و تماشایی است. در این فصل با ریزش برگ درختان منظره­ای باشکوه و زیبا پدید می­آید که چشم هر بیننده­ای را خیره می­کند. بسیاری از افراد در این فصل برای شنیدن صدای خش­خش برگ­ها زیر پای خود به این پارک می­آیند.

در پارک کولهانه علاوه بر پیاده­روی می­توانید سلفی­های جذابی از خود تهیه کنید و آنها را با دوستان و خویشاوندان خود به اشتراک بگذارید.

پارک اولوس

ساعات بازدید از 8 صبح تا 11 عصر

هزینه ورودی: رایگان

از دیگر پارک­های زیبای استانبول پارک اولوس است. این پارک زیبا و باشکوه در منطقه بشیکتاش در محله اولوس در خیابان احمد عدنان سایگون قرار دارد. پارک اولوس بر روی تپه­ای به نام اورتاکوی احداث شده است.

در این پارک رستوران­ها و کافه­های بسیار خوبی وجود دارد که می­توانید ضمن صرف غذا و نوشیدنی خود از منظره بسیار جذاب تنگه بسفر لذت ببرید. چنانچه یکی از طرفداران عکاسی به هنگام غروب خورشید هستید، می­توانید هنگام غروب به این مکان دیدنی و جذاب بروید و عکس­های بی­نظیری از چشم­انداز این مکان تهیه کنید.

در صورتی که شلوغی شما را آزار  می­دهد توصیه می­کنیم در روزهای یکشنبه به این پارک نروید و به جای آن یکی از روزای هفته را برای بازدید از این مکان تفریحی جذاب انتخاب کنید.

در این پارک بسیار زیبا و باشکوه یک روز خاطر انگیز از سفر به استانبول برای خود رقم بزنید.

 

اکنون زمان آن است که برای آشنایی با اماکن مذهبی معروف استانبول با  کـیان ویـزا  همراه شوید:

اماکن مذهبی  استانبول

در استانبول امکان مذهبی و زیارتی بسیاری وجود دارد که توانسته­اند گردشگران بسیاری از سراسر جهان را به خود جذب نمایند. در این شهر مساجدی وجود دارد که شکوه و عظمت معماری بسیار جذاب و باشکوه اسلامی این کشور را در معرض دید گردشگران و بازدیدکنندگان قرار می­دهد.

در ادامه چند مورد از این مساجد زیبا و باشکوه را به شما معرفی می­کنیم: 

مسجد رستم پاشا

ساعات بازدید از 10 صبح تا 10 شب

هزینه ورودی: رایگان

یکی از بی­نظیرترین و باشکوه­ترین مساجد استانبول، مسجد رستم پاشاست. این مسجد یکی از جاذبه­هایی گردشگری و تفریحی این شهر تاریخی است. مسجد رستم پاشا در بخش اروپایی استانبول در محله رستم پاشا در خیابان هسیرجیلار واقع شده است. رستم پاشا یکی از وزیران سلطان سلیمان قانونی و همسر مهرماه دختر سلطان سلیمان بود. او در سال 1544 به سمت وزارت این حکومت برگزیده شد.

این مسجد در سال 1561 به فرمان رستم پاشا بدست معمار معروف دوره عثمانی به نام سینان ساخته شد. نمای داخلی این مسجد بسیار زیبا با سرامیک­های ساخت ایزنیک مزین شده­اند و زیبایی منحصر به فردی را به این مکان بخشید­اند. نقش­های روی این سرامیک­های زیبا، گل­هایی از مینا، لاله، میخک، زنبق و رز است.

در غرب، این مسجد به عنوان یکی از زیباترین مساجد اروپایی شناخته شده می­شود. و اغلب افراد آن را گوهر پنهان استانبول نامیداه­اند.

 

مسجد ایا صوفیه

ساعات بازدید  از 9 صبح تا 6 عصر

هزینه ورودی: رایگان  

ایا صوفیه که به طور رسمی به نام مسجد جامع آیا صوفیه معروف است در گذشته به عنوان کلیسای حکمت مقدس مسیحیان به شمار می‌رفت. مسجد ایا صوفیه در بخش اروپایی استانبول در میدان ایاصوفیه این شهر قرار دارد.

ایا صوفیه یکی از مهم­ترین مساجد و امکان تاریخی و مذهبی استانبول به شمار می­آید. بسیاری از گردشگران و بازدیدکنندگان شهر استانبول از این مسجد بی­نظیر بازدید می­کنند و بسیاری از آنها این مسجد باشکوه را سمبل این شهر خطاب می­کنند.

این مکان یک عبادتگاه باستانی و یکی از شاهکارهای قابل تحسین است که توسط هندسه دانان یونانی به نام‌های ایزیدور میلتوس و آنتمیوس ترالس طراحی شده است.

این مسجد باشکوه که یکی از جاذبه­های گردشگری استانبول به حساب می­آید، در مجاورت بازارها و هتل‌های بسیاری قرار دارد، گردشگران و بازدیدکنندگان پس از بازدید از این مکان به راحتی می‌توانند برای بازدید به کاخ توپکاپی بروند، زیرا فاصله بسیار اندکی با این مکان دارد.

این مسجد در ابتدا تحت­تاثیر معماری بیزانس قرار داشت و دارای نقاشی‌ها و نگاره­های بسیار جذابی بود. اما به دستور سلطان سلیمان اول آنها را پوشانند تا در آنجا نماز جماعت برگزار کنند. در زمان سلطان مراد سوم برای تبدیل این کلیسا به مسجد، محراب، مناره و‌ منبر، به این مکان اضافه کردند.‌ دستور سلطان مراد چهارم مبنی بر نوشتن آیاتی از قرآن بر دیوار و سقف این مکان، کاری که سلطان مراد سوم آن را آغاز کرده بود، را کامل‌تر کرد.

 

 مسجد آبی

ساعات بازدید  از 9 صبح تا 6 عصر

هزینه ورودی: رایگان  

هدیه معماری سلطان احمد اول به این شهر این مسجد با عظمت است که امروزه به نام مسجد آبی معروف است. مسجد آبی در نزدیکی ایاصوفیه قرار دارد.

این مسجد که بین سال­های ۱۶۰۹ تا ۱۶۱۶ بنا شد، پس از پایان کار، غوغای بسیاری در جهان اسلام به پا کرد. زیرا این مسجد دارای ۶ مناره بود که با کعبه برابری می‌کرد، بنابراین سلطان احمد دستور داد تا مناره هفتم را به کعبه هدیه دهند تا مشکل شش مناره­ای بودن این مسجد برطرف شود.

علت اینکه این مسجد را که به نام سلطان احمد نیز معروف است، مسجد آبی می‌نامند این است که دارای بیست هزار کاشی آبی رنگی است که در ایزنیک‌ ساخته شده‌اند و همگی مزین به آیات قرآن می­باشند. این مسجد باشکوه همچنین دارای ۲۶۰ پنجره با شیشه‌های رنگی است. درون این مکان لوسترهای بسیار زیبا و بزرگی قرار دارد که زیبایی این مکان را دو‌چندان نموده و آن را به بهترین دستاورد معماری عثمانی مبدل کرده است.

 

مسجد بایزید دوم

ساعات بازدید  از 5 صبح تا 11 شب

هزینه ورودی: رایگان  

مسجد بایزید دوم که یکی از قدیمی­ترین مساجد استانبول است، از دیگر جاذبه­های گردشگری و مکان­­های تفریحی این شهر است. این مسجد در بخش اروپایی استانبول در محله بایزید، در خیابان اردو قرار ارد.

ساخت مسجد بایزید در سال 1501 در زمان حکمرانی عثمانی­ها به دستور سلطان بایزید دوم آغاز شد و تا سال 1506 ساخت آن ادامه داشت.

برای ساخت این مسجد از مسجد ایاصوفیه الهام گرفته شده است. مسجد بایزید دارای یک گنبد مرکزی، چند گنبد کوچک و دو مناره است و جنس آن از مرمر و سنگ می­باشد.

این مسجد در نزدیکی مکان­های تاریخی و معروفی چون بازار بزرگ استانبول و بقایای به جامانده از امپراتوری تئودوسیسوس قرار دارد.

جالب است بدانید زنان و مردانی که قصد ورود به این مسجد را دارند باید لباس­های بلند بپوشند.

مسجد فاتح استانبول

ساعات بازدید  از 9 صبح تا 5  عصر

هزینه ورودی: رایگان  

مسجد فاتح یا فاتیح یکی دیگر از اماکن مذهبی معروف استانبول است. در سال 1470 سلطان محمد فاتح که در آن زمان یکی از سلاطین عثمانی بود پس از فتح شهر، فرمان ویرانی کلیسای حواریون را صادر کرد.  سلطان محمد فاتح پس از تخریب آن دستور داد تا بر روی ویرانه­های این کلیسا، مسجد بسازنند.

این مسجد در طول تاریخ آسیب­های زیادی دیده است که بارها مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته است.

مسجد فاتیح در محله فاتح استانبول قرار دارد که بخش اروپایی استانبول به شمار می­رود.

سقف و گنبدهای این مسجد تاریخی با سرامیک­های بسیار زیبایی مزین شده است. در حیاط آن حوض­هایی به شکل دایره و مربع وجود دارند، همچنین درختان بسیار کهن­سال و تنومندی در این مکان به چشم می­خورند. بر روی درهای این مسجد، آیاتی از قرآن نوشته شده است.

مسجد لاللی استانبول

ساعات بازدید  24 ساعت شبانه­روز

هزینه ورودی: رایگان  

ساخت مسجد لاللی استانبول که از دیگر اماکن مذهبی این شهر به حساب می­آید، در سال 1760 به دستور سلطان مصطفی سوم آغاز شد. این مسجد نیز در منطقه فاتح استانبول قرار دارد. ساخت این مسجد سه سال به طول انجامید و سرانجام در سال 1763 ساخت آن کامل شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

معماری این مسجد کوچک بسیار جالب و زیباست. در حیاط این مسجد چند مقبره و همچنین وضوخانه وجود دارد. در داخل این بنا، شیشه­های رنگی زیبایی وجود دارد.

این مسجد علیرغم اینکه بسیار کوچک است اما یکی از جاذبه­های گردشگری این شهر است که همه ساله­ توریست­های بسیاری از سر اسر جهان برای بازدید به این مکان می­آیند.

 

مسجد نورعثمانیه استانبول

ساعات بازدید  از 9 صبح تا 6  عصر

هزینه ورودی: رایگان  

از دیگر بناهای دیدنی استانبول می­توان به مسجد نورعثمانیه اشاره کرد. ساخت این مسجد که در سال 1748 به دستور سلطان محمد عثمانی آغاز شده بود در زمان سلطنت پادشاه بعدی به پایان سید.

مسجد نور عثمانیه نیز در طول سالیان متمادی، دچار آسیب­های فراوانی شده بود، اما مجددا مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و به یک مسجد زیبا و باشکوه تبدیل شد.

از ویژگی­های مسجد نورعثمانیه این است که یکی از ورودی­های این مسجد به بازار بزرگ استانبول راه دارد، بنابراین پس از بازدید از این مکان می­توانید به راحتی به گرند بازار یا بازار بزرگ استانبول بروید و کالاهای مورد نیاز خود را از آنجا خریداری کنید.

علاوه براین مسجد نور عثمانیه یکی از شاهکارهای معماری باروک است. این مسجد که در قر ن 18 میلادی ساخته شده، تنها مسجدی در استانبول است که به سبک باروک ساخته شده  است.

 

مسجد سلیمانیه استانبول

ساعات بازدید  از 9 صبح تا 5:30  عصر

هزینه ورودی: رایگان  

در زمان حکومت عثمانیان، سلاطین عثمانی می­کوشیدند تا برای حفظ قدرت و عظمت خود نامی از خود به جای بگذارند. سلطان سلیمانی قانونی نیز  برای اینکه نام خود را جاودانه نماید، دستور داد تا  مسجد سلیمانیه را بسازند.

ساخت مسجد سلیمانیه استانبول که یکی از مکان­های معروف مذهبی و تفریحی این شهر است، در سال 1550 میلادی با فرمان سلطان سلیمان و به دست معمار معروف عثمانی­ها، استاد سینان آغاز شد. سرانجام ساخت این بنا پس از هفت سال در سال 1557 کامل شد.

در سال 1660 میلادی این مسجد در حریق سوخت و دچار آسیب فراوانی شد. اما سللطان محمد چهارم دستور داد تا این بنا را مرمت و بازسازی نمایند. در سال 1766 نیز این مسجد تاریخی در اثر زلزله دچار صدمات زیادی شد، اما باز هم آن را بازسازی کردند، اما دیگر چیزی از آن بنای اولیه باقی نمانده و شکل آن به کلی تغییر کرده است.

از ویژگی­های این مسجد این است که معماری آن ترکیبی از معماری اسلامی و اروپایی است. بزرگترین گنبد این مسجد 53 متر ارتفاع و 5/26 قطر دارد. در اطراف این گنبد، گنبدهای کوچک دیگری نیز وجود دارند. علاوه براین، مسجد سلیمانه دارای 4 مناره است که هر کدام 76 متر ارتفاع دارند.

سوالات متداول:

1-معروفترین جاذبه­های گردشگری و مکان­های تفریحی استانبول کدامند؟

در استانبول مکان­های تفریحی بسیاری وجود دارد، اما از معروفترین آنها می­توان به این موارد اشاره کرد:

 • مسجد ایا صوفیه
 • کاخ دولما باغچه
 • مسجد آبی
 • کاخ توپکاپی

 

2-آیا استانبول شهر گرانی است؟

استانبول در مقایسه با سایر شهرهای دیگر در دنیا، شهر چندان گرانی نیست.

3-آیا در استانبول به پول نقد نیاز دارید یا کارت­های اعتباری برای خرید کافی هستند؟

باید بگوییم که برای اقامت در استانبول به پول نقد نیاز دارید. یقینا کارت­های اعتباری در هتل­ها، رستوران­ها، کافه­ها و فروشگاه­ها پذیرفته می­شوند، اما مواردی هم وجود دارد که به پول نقد نیاز خواهید داشت.

4-آیا پوشاک در ترکیه ارزان­تر است؟

ترکیه یکی از ارزان­ترین کشورهای جهان برای خرید پوشاک است. اما با توجه به شرایط ویژه ایران باید قبل از سفر به ترکیه اطلاعات به روز در این زمینه را بدست آورید.

5-چه مکان­های دیدنی و تفریحی اطراف استانبول وجود دارد؟

در اطراف این شهر فرهنگی و تاریخی مکان­های تفریحی بسیاری وجود دارد که چند مورد از آنها را ذکر می­کنیم:

جنگل بلگراد، جزایر پرنس، کیلیوس، کاپادوکیا، ادیرنه، بورسا، ساپانکا، آنتالیا، پولونزکوی

6-نزدیک­ترین شهر به استانبول چه نام دارد؟

بورسا، نزدیک­ترین شهر به استانبول است. این شهر در 150 کیلومتری استانبول قرار دارد.

7-آیا استانبول مکان امنی برای زندگی کردن است؟

علیرغم اینکه استانبول یک شهر بسیار شلوغ و پرسر وصداست، اما به طور حیرت­آوری امن است.

 

چنانچه پاسخ سوالات خود را در این مقاله نیافتید، می­توانید از طریق شماره تلفن­های 09300660818 یا 071336240541   و یا ایمیل سوالات خود را بپرسید. مشاوران ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهند داد.

دیگر مقالات مرتبط به استانبول :

 • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

 • روش های مهاجرت به امارات
 • روش های مهاجرت به ترکیه
 • روش های مهاجرت به روسیه
 • روش های مهاجرت به انگلستان
 • روش های مهاجرت به استرالیا
 • روش های مهاجرت به کانادا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با موسسه مهاجرتی کیان ویزا