آمار مهاجرت اتباع خارجی به کشور انگلستان

آمار مهاجرت اتباع خارجی به کشور انگلستان

آمار مهاجرت اتباع خارجی به کشور انگلستان

آمار مهاجرت، اتباع خارجی و ویزاهای صادر شده به کشور انگلستان

 

انگلستان به لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی محسوب می‌شود. بنابراین هر ساله، افراد بسیاری برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند.‌ اغلب شهروندان این کشور از سطح رفاه بسیار مطلوبی برخوردارند. به طور کلی اغلب افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند، می توانند با یافتن حرفه مناسب خود از درآمد و سطح رفاه بسیار مطلوبی بهره مند شوند. بنابراین انگلستان یکی از محبوبترین مقاصد برای مهاجرت در میان مردم سراسر جهان است. تحصیل در این کشور نیز مزایای بسیاری برای افرادی در پی دارد، که مایلند مدارک تحصیلی خود را از این کشور دریافت کنند.

موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا، در این مقاله، به آمار مهاجرت، اتباع خارجی و‌ ویزاهای اعطا شده توسط دولت این کشور به شهروندان سایر کشورهای جهان خواهد پرداخت.

آمار مهاجرت اتباع خارجی به کشور انگلستان
آمار مهاجرت اتباع خارجی به کشور انگلستان

تاریخچه مهاجرت به انگلستان

پس از پایان جنگ جهانی دوم، در سال ۱۹۴۸  قانون ملیت بریتانیا، به ۸۰۰ میلیون نفر در کشورهای تحت امپراتوری بریتانیا اجازه داد، بدون نیاز به اخذ ویزا در بریتانیا زندگی و کار کنند.‌ این یک پیامد پیش‌بینی شده در این قانون به حساب نمی آمد و هرگز برای تسهیل مهاجرت دسته جمعی در نظر گرفته نشده بود. مهاجرت این افراد، در ابتدا برای کمک به پر کردن شکاف‌های موجود در بازار کار بریتانیا برای مشاغل ماهر و غیرماهر، از جمله در خدمات عمومی مانند خدمات بهداشت ملی و حمل و نقل لندن، در نظر گرفته شده بود. در سال ۱۹۴۸، بسیاری از افراد، به طور ویژه با کشتی به بریتانیا مهاجرت کردند.

مهاجرت به کشورهای مشترک المنافع، که عمدتاً از مهاجران اقتصادی تشکیل شده است، از ۳۰۰۰ نفر در سال ۱۹۵۳، به ۴۶۸۰۰ نفر در سال ۱۹۵۶رسید. در سال های بعد، با افزایش رشد  مهاجرت، آمار مهاجران در ۱۹۶۱به ۱۳۶۴۰۰ نفر در سال افزایش یافت.‌ در ماه جون ۱۹۵۰، با افزایش  تعداد مهاجران، کمیته ای تحت عنوان کمیته کابینه تاسیس شد. این کمیته شیوه هایی برای بررسی مهاجرت افراد رنگین پوست از سرزمین‌های استعماری بریتانیا به این کشور را مورد ارزیابی قرار می داد.

اگرچه کمیته کابینه توصیه کرد که محدودیت‌هایی برای مهاجرت اعمال نشود، اما قانون مهاجران مشترک المنافع در سال ۱۹۶۲ به عنوان پاسخی به احساسات عمومی مبنی بر اینکه «تازه واردان باید به کشور خود بازگردانده شوند و مهاجرت این افراد به بریتانیا متوقف شود» تصویب شد.

 

آمار کلی مهاجران بین المللی در بریتانیا

به طور کلی جمعیت خارجی متولد شده خارج از بریتانیا از حدود ۵.۳ میلیون نفر در سال ۲۰۰۴ نزدیک به ۹.۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ افزایش یافت. در دهه منتهی به سال ۲۰۱۸، تعداد مهاجرانی که از خارج از اتحادیه اروپا به بریتانیا وارد شدند در مقایسه با تعداد مهاجرانی که از اتحادیه اروپا به بریتانیا مهاجرت کردند، افزایش چشمگیری داشت.

موسسه مهاجرتی کیان ویزا
موسسه مهاجرتی کیان ویزا

برای آگاهی از مهاجرت پزشکان به انگلستان، پیشنهاد می کنم، مقاله مهاجرت پزشکان به انگلستان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا را مطالعه کنید.

 

آمار مهاجران بریتانیا در سال ۲۰۲۲

در سال منتهی به مارس ۲۰۲۲ حدود ۴۲.۹ میلیون نفر از سراسر جهان وارد بریتانیا شدند. این آمار بیش از دو برابر آمار ماه مارس ۲۰۲۱  بود‌.  آمار مهاجران در سال ۲۰۲۱، حدود  ۱۸.۱ میلیون نفر و در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۵۱.۲ نفر بود. کاهش تعداد مهاجران در این دو سال، به دلیل محدودیت های سفر اعمال شده در نتیجه همه گیری ویروس کوید ۱۹ بود، که در سال ۲۰۲۲، این محدودیت ها کاهش پیدا کرد، و افراد بسیاری توانستند به بریتانیا سفر یا مهاجرت کنند.

در سال  ۲۰۲۲ حدود ۱۶۱۸۳۶۷ ویزا و مجوز کار توسط این کشور به متقاضیان  سراسر جهان اعطا شد. از ویزاهای اعطا شده در طی ۱۲ماه اخیر، ۳۸ درصد برای بازدید، ۲۹ درصد برای تحصیل، ۱۷ درصد برای کار، ۳ درصد به دلایل خانوادگی و ۱۳ درصد به دلایل دیگر صادر شده اند.

 

روش های ارزیابی آماری مهاجران  به انگلستان

به طور کلی دو روش اصلی برای اندازه گیری مهاجرت افراد به کشورهای دیگر وجود دارد:

  • جریان های عبوری از یک مرز بین المللی
  • آمار افراد ساکن در یک کشور خاص که تبعه آن کشور نیستند یا در خارج از کشور متولد شده اند.

 

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، جمعیت خارجیان متولد شده  در بریتانیا  از حدود ۵.۳ میلیون نفر در سال ۲۰۰۴، نزدیک به ۹.۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ افزایش یافت. در دهه منتهی به سال ۲۰۱۸، تعداد مهاجرانی که در خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کردند از مهاجرانی که در کشوهای اتحادیه اروپا ساکن بودند، پیشی گرفت. این در حالی بود که مهاجرت ساکنان اتحادیه اروپا با سرعت بیشتری  در حال افزایش بود. مهاجرانی که از اتحادیه اروپا به انگلستان مهاجرت کردند در مقایسه با مهاجرانی که از خارج از اتحادیه اروپا به انگلستان وارد شدند، احتمال کمتری دارد که شهروند بریتانیا محسوب شوند.

در ژانویه ۲۰۲۱، تجزیه و تحلیل مرکز عالی آمارهای اقتصادی خروج بی سابقه ۱.۳ میلیون نفر از بریتانیا را نشان داد که اغلب در یکی از  کشورهای حوزه بریتانیا متولد شده بودند. علت خروج بخشی از این افراد از بریتانیا، از دست دادن مشاغل خود اعلام شده است.

 

در صورتی که به عنوان فیزیوتراپیست قصد دارید به انگلستان مهاجرت کنید، مقاله مهاجرت فیزیوتراپیست ها به انگلستان نوشته موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا را مطالعه کنید.

آمار مهاجرت اتباع خارجی به کشور انگلستان
آمار مهاجرت اتباع خارجی به کشور انگلستان

چرا افراد از سراسر جهان به انگلستان مهاجرت می کنند؟

در سال منتهی به مارس ۲۰۲۰، مطالعات رسمی و آماری، شایع ترین علت اصلی مهاجرت را، کار اعلام کرد. بنابراین اغلب افرادی که به انگلستان مهاجرت می کنند، در پی یافتن کار و کسب درآمد بیشتر به این کشور مهاجرت می کنند.

مطالعات نشان می دهند که برخی از افراد نیز برای تحصیل کشور انگلستان را انتخاب می کنند. زیرا دانشگاه ها و موسسات آموزشی انگلستان دارای رتبه های بسیار بالایی در سطح جهان هستند، بنابراین اغلب افراد مایلند مدارک تحصیلی خود را از دانشگاههای این کشور کسب کنند.‌

در این میان نیز افرادی هستند که برای ملحق شدن به خانواده خود در انگلستان، به این  کشور مهاجرت می کنند.‌

 

آمار مهاجرانی که دارای اقامت دائم انگلستان هستند

در سال ۲۰۲۱ تقریباً ۶ میلیون نفر با ملیت غیر بریتانیایی در اغلب کشورهای حوزه بریتانیا از جمله انگلستان زندگی می کردند ۹.۶میلیون نفر نیز خارج از این کشورها متولد شده بودند.

اغلب جمعیت مهاجرانی که از سراسر جهان به بریتانیا مهاجرت کرده اند، در لندن زندگی می‌ کنند. حدود ۳۵ درصد از افرادی که در بریتانیا زندگی می کنند و خارج از این کشور متولد شده اند، نیز در پایتخت انگلستان زندگی می کنند. به طور مشابه، حدود ۳۷ درصد از افرادی که در لندن زندگی می کنند، در خارج از بریتانیا به دنیا آمده اند، در حالی که این رقم برای کل جمعیت بریتانیا حدود ۱۴ درصد است.

پس از لندن، بیشترین جمعیت مهاجران در مناطق مختلف انگلستان با بیشترین نسبت جمعیت متولد شده در خارج از این کشور عبارتند از: جنوب شرقی (۱۳.۴%)، غرب میدلندز (۱۳.۹ %)، شرق انگلستان (۱۲.۹%) و میدلند شرقی (۱۲.۷ %).

در هر یک از این مناطق، نسبت افرادی که در خارج از کشور متولد شده اند کمتر از کل جمعیت انگلستان ( ۱۵.۵٪) بوده است.

از میان تمام کشورها و مناطق بریتانیا، شمال شرق بریتانیا کمترین نسبت جمعیت متولد شده در خارج از این کشورها را دارد.

 

به منظور آگاهی از نحوه مهاجرت مهندسان کامپیوتر و مهندسان IT، از شما عزیزان دعوت می کنیم، مقاله راهنمای مهاجرت مهندسان کامپیوتر و مهندسان IT به انگلستان کیان ویزا را مطالعه کنید.

 

آمار دانشجویانی که در انگلستان زندگی می کنند

تحلیل الگوهای مهاجرت دانشجویی، اغلب دشوار است. دانشجویان عموما به عنوان مهاجران موقت در نظر گرفته می شوند. با این وجود، تحقیقاتی که در دهه‌های اخیر انجام شده است، نشان می دهد که همیشه اینگونه نیست. آنها معمولاً جامعه ای را تشکیل می دهند که همواره  در حال جا به جایی هستند. علاوه براین، قصد و‌ نیت دانشجویان همواره تغییر می کند. به عنوان مثال، برخی برای ادامه تحصیل یا کار به انگلستان یا دیگر نقاط جهان مهاجرت می کنند. چنانچه یک تخمین خالص در مورد مهاجرت دانشجویان به طور جداگانه انجام شود، باید تعدیل‌هایی را مورد ارزیابی قرار داد، تا صرفا افرادی به عنوان مهاجران در نظر گرفته شوند، که پس از اتمام تحصیلات خود در بریتانیا باقی می‌مانند.

داده‌های آژانس آمار آموزش عالی  انگلستان (HESA) نشان می‌دهد که در سال تحصیلی ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، ۳۳۲۰۰۰ ثبت‌نام سال اول ها، در مؤسسات آموزش عالی بریتانیا (HEI) از مقاطع خارج از این کشورها صورت گرفته است. این آمار، در مقایسه با ثبت نام در سال تحصیلی ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰، افزایش ۴ درصدی را نشان می دهد. این افزایش ۴ درصدی، عمدتاً به علت ثبت نام از خارج از اتحادیه اروپا و برخی از ساکنان اتحادیه اروپا  صورت گرفته است.

 

آمار مهاجران‌ ایرانی ساکن بریتانیا

اغلب جمعیت ایرانیانی که در بریتانیا زندگی می کنند، مهاجران ایرانی هستند که پس از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ وارد این کشور شدند. حدود پنج سال بعد از این تاریخ، حدود ۸۰۰۰ نفر از ایران به این کشور مهاجرت کردند. ایرانیان در سرشماری سال ۱۹۹۱ به طور جداگانه مورد ارزیابی قرار نگرفتند. در سرشماری سال ۲۰۱۱، ۷۹۹۸۵ ایرانی الاصل در انگلستان، ۱۶۹۵ ایرانی در ولز، ۲۷۷۳ ایرانی در اسکاتلند و ۲۸۲ در ایرلند شمالی ثبت شده اند. اداره آمار ملی بریتانیا تخمین می زند که در سال ۲۰۱۷، ۷۰۰۰۰ ایرانی الاصل در بریتانیا زندگی می کردند. در سال ۲۰۰۴، سفارت ایران در لندن تخمین زد که حدود ۷۵۰۰۰ ایرانی ممکن است در این کشور اقامت داشته باشند. اغلب بزرگسالانی که در بریتانیا زندگی می کنند، مهاجرانی هستند که از ایران به بریتانیا نقل مکان کردند. نسل دوم که اغلب جوانان هستند در بریتانیا متولد شده اند.

 

مقاله مهاجرت رادیولوژیست ها به انگلستان کیان ویزا، کلیه اطلاعات لازم و ضروری در مورد مهاجرت رادیولوژیست به انگلستان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.‌

 

آمار دانشجویان ایرانی در انگلستان

یقینا تحصیل در انگلستان، دارای مزایای بسیاری است.‌ انگلستان به دلیل برخورداری از دانشگاههای برتر در سطح جهان یکی از محبوبترین مقاصد مهاجرتی محسوب می شود. هر ساله دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل به کشور انگلستان مهاجرت می‌ کنند. تحصیل در انگلستان نیز در میان دانشجویان ایرانی، از طرفداران بسیاری برخورداراست.‌ طبق آماری که توسط مرکز آمار انگلستان تهیه شده است حدود ۴۸۵۴۹۰ دانشجوی بین المللی در خارج از ایران زندگی می کنند، که از این تعداد حدود ۶۳۸۲ دانشجوی ایرانی در انگلستان مشغول به تحصیل هستند که انتظار می‌رود این رقم در سالهای آتی، بیشتر شود.

 

سریع‌ترین و آسانترین شیوه مهاجرت به انگلستان

به طور کلی، مهاجرت به کشورهای دیگر، دارای شیوه های متعددی است. روش های مهاجرتی اغلب، به شرایط افراد بستگی دارد و به طور قطع نمی توان گفت که کدام یک سریعترین و آسانترین شیوه مهاجرتی محسوب می شود. افرادی که دارای سرمایه بسیار خوبی هستند، می توانند از طریق ویزای استارت آپ یا سرمایه‌گذاری به انگلستان مهاجرت کنند. بنابراین ساده ترین راه مهاجرت برای این افراد، اخذ ویزای استارت آپ یا سرمایه‌گذاری است.

یکی از سریعترین و در عین حال آسان ترین شیوه مهاجرت به انگلستان، اخذ ویزای Skilled worker این کشور است. این ویزا، مناسب افرادی است که مایلند از طریق اخذ‌ ویزای کار به این کشور مهاجرت کنند. این افراد برای دریافت این ویزا، باید یک پیشنهاد کاری از طرف یک کارفرمای بریتانیایی دریافت کنند.‌

از دیگر راههای مهاجرت به انگلستان، اخذ ویزای تحصیلی این کشور است.‌ این روش یکی از سریع ترین روش های مهاجرتی برای افرادی است که قصد دارند از طریق اخذ ویزای تحصیلی به انگلستان مهاجرت کنند.

از دیگر راه های مهاجرت به انگلستان می توان به ازدواج اشاره کرد‌. چنانچه فردی با یکی از شهروندان انگلستان که دارای اقامت دائم این کشور است، ازدواج کند، می تواند به راحتی به انگلستان مهاجرت کند.

 

برای آشنایی با نحوه اخذ ویزای Skilled worker انگلستان به مقاله ویزای Swilled worker کیان ویزا مراجعه کنید.

 

مزایای مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان مانند مهاجرت به هر کشور اروپایی و آمریکایی دارای مزایای قابل توجهی است. افرادی که در انگلستان یا هر یک از کشورهای حوزه بریتانیا زندگی می کنند، از طریق NHS (سرویس بهداشت ملی) با هزینه اندک و حتی بدون هزینه، به استاندارد بسیار خوبی از مراقبت های بهداشتی دسترسی خواهند داشت. هزینه دارو در این کشورها، اغلب یارانه ای است، بنابراین شهروندان بریتانیا، هزینه های کمتری برای دارو، در مقایسه با کشورهای دیگر پرداخت‌ می کنند.

از دیگر مزایای مهاجرت به انگلستان، تحصیل رایگان در این کشور است. به طور کلی، هر فردی که به طور قانونی در بریتانیا اقامت دارد، حق دارد فرزند خود را بدون پرداخت هیچ هزینه ای به یکی از مدارس دولتی بفرستد. این یکی از بهترین امتیازات برای مهاجرانی است که کودکانشان به زبان انگلیسی تسلط دارند یا اینکه فرزندانشان به اندازه کافی جوان هستند که قادر باشند زبان انگلیسی را بیاموزند.

این کشور دارای اقتصاد بسیار قدرتمندی است و اغلب شهروندان این کشور از رفاه بسیار خوبی برخوردارند. هر فردی که به‌ طور تمام وقت در انگلستان کار می‌کند، حق دارد از حداقل ۲۰ روز مرخصی سالانه در سال استفاده کند. مزایای مرخصی استعلاجی و مرخصی والدین در بریتانیا نیز نسبتاً سخاوتمندانه است.

از دیگر مزایای فوق‌ العاده زندگی در انگلستان این است که دسترسی به بخش های دیگر اروپا بسیار آسان است. به لطف رشد خطوط هوایی مقرون به صرفه در این کشور، می‌توان به مجموعه‌ای از مقاصد اروپایی سفر کرد، بدون اینکه هزینه‌ زیادی در برداشته باشد.

 

سخن پایانی

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است افراد مایل باشند به انگلستان مهاجرت کنند. دستیابی به موقعیت، حرفه و زندگی بهتر برای بسیاری از افراد یک امر طبیعی محسوب می‌شود. انگلستان یکی از بهترین کشورها برای دستیابی و تحقق آرزوهای شماست. در این کشور می‌توانید به راحتی رشد کرده و به بالاترین موقعیت رفاهی دست پیدا کنید. چنانکه به هر دلیلی قصد دارید، به این کشور یا کشورهای دیگر جهان مهاجرت کنید، از طریق تلفن های ۷۱۳۶۲۴۰۵۴۱ و ۰۹۳۰۰۶۶۰۸۱۸ با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی کیان ویزا تماس بگیرید.‌ مشاوران ما از ابتدا تا انتهای فرآیند مهاجرت شما را یاری خواهند کرد.

  • برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی ها

  • روش های مهاجرت به امارات
  • روش های مهاجرت به ترکیه
  • روش های مهاجرت به روسیه
  • روش های مهاجرت به انگلستان
  • روش های مهاجرت به استرالیا
  • روش های مهاجرت به کانادا

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارتباط با موسسه مهاجرتی کیان ویزا